Materiał Partnera Jak naprawić dziurę w wydechu?

Jak naprawić dziurę w wydechu?

Naturalnym jest fakt, że im dłużej użytkujemy samochód, tym więcej pojawia się w nim usterek i tym więcej elementów eksploatacyjnych ulega zniszczeniu. Tak się dzieje także z wydechem. Metaliczny dźwięk z wydechu oznacza jedno – dziura. Jakie są przyczyny powstawania dziur w układzie wydechowym? Jakie są sposoby naprawy i jakich do tego można użyć narzędzi? Zapraszam do lektury.

Skąd wiadomo, że mam dziurawy wydech i co może się zepsuć?

Już pierwsze objawy są łatwe do rozpoznania. Jeśli słyszysz metaliczny dźwięk wydobywający się podczas jazdy samochodem z układu wydechowego lub jeśli odczuwasz, że głośno pracuje – sprawa jest jasna- masz dziurę. Jest to w zasadzie nieszkodliwa usterka, jednak warto na bieżąco usuwać wszelkie uszkodzenia, aby nie doprowadzić do większych szkód.

Układ może się rozszczelnić w miejscu styku katalizatora lub tłumików z rurą wydechową- tych usterek nie należy bagatelizować ani, tym bardziej, naprawiać na własną rękę, gdyż wymaga to fachowej wiedzy i narzędzi. Jeśli natomiast dziurę mamy w rurze wydechowej, naprawy można się podjąć nawet samodzielnie.

Jakie są przyczyny powstawaniu dziur w układzie wydechowym?

Przyczyn może być kilka. Po pierwsze, tego typu usterki powoduje korozja. Słaby materiał w połączeniu z naszymi warunkami atmosferycznymi i solą drogową stanowią świetną okazję do rdzewienia metalowych elementów. Drugim powodem powstawania dziur jest niedbały styl jazdy. Jazda po dziurach i krawężnikach może spowodować otarcia i pęknięcia połączeń i tłumików.

Jak naprawić dziurę w układzie wydechowym?

Jeśli problemem jest pojedyncza niewielka dziura, możemy spróbować załatać ją sami.

Dostępnych jest kilka materiałów takich jak specjalistyczne bandaże i taśmy aluminiowe, cement, który pomoże załatać drobne pęknięcia, a także łatki do naprawy tłumika, które są rozwiązaniem szybkim i tymczasowym. Bandaże i taśmy wyposażone są zazwyczaj w specjalną opaskę, pozwalającą na precyzyjną naprawę i zabezpieczenie elementu. Warto mieć je przy sobie, szczególnie kiedy planujemy dłuższą trasę – tych drobnych napraw można dokonać nawet w drodze.

Większe usterki wymagają specjalistycznej naprawy i nie warto wykonywać ich na własną rękę. Sprzedażą oraz serwisem tłumików samochodowych wszystkich marek pojazdów i części układów wydechowych zajmuje się Hurtownia motoryzacyjna Euro-Moto Piotr Lewandowski, mająca swoją siedzibę we Włocławku, w województwie pomorskim. Dodatkowo, w ofercie hurtowni znajdują się części układów wydechowych oraz inne części samochodowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas