Materiał Partnera Kiedy zgłosić się do specjalistów od układów wydechowych AK-MA?

Kiedy zgłosić się do specjalistów od układów wydechowych AK-MA?

Układ wydechowy każdego dnia podczas pracy samochodu narażony jest na wiele negatywnych czynników. To niestety prowadzi do jego uszkodzeń. Mogą to być zarówno głośne usterki, które zauważysz od razu, jak i stopniowo niszczejące elementy. Dlatego o układ wydechowy warto dbać na co dzień, aby uniknąć poważniejszych awarii. Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić? Kiedy będziesz potrzebować pomocy fachowców z AK-MA Układy Wydechowe?

Jak działa układ wydechowy?

Chociaż sam w sobie układ wydechowy nie jest konstrukcją zbytnio skomplikowaną, odznacza się niezwykłą precyzją i przemyślanym w najmniejszym szczególe wykonaniem. Jego główne elementy to kolektor, katalizator, tłumiki i rury, a w przypadku nowszych silników wysokoprężnych w skład układu wydechowego wchodzi filtr cząstek stałych. Podstawowym zadaniem układu wydechowego jest odprowadzenie spalin z silnika oraz zmniejszenie hałasu wywoływanego przez ten proces. I tak najpierw kolektor odbiera spaliny z silnika, te następnie trafiają do katalizatora, gdzie redukowany jest poziom szkodliwych substancji. Później tłumiki niwelują spaliny oraz hałas. aż w końcu gazy wydostają się wydechem poza samochód.

Jakie są najczęstsze problemy z układem wydechowym?

Tak naprawdę każdy z elementów układu wydechowego może ulec awarii. Dlatego warto mieć pod ręką specjalistów, którzy dzięki temu, że już od 20 lat zajmują się układami wydechowymi, są w stanie naprawić praktycznie każdą usterkę. Znajdujący się w Gdyni warsztat AK-MA Układy Wydechowe specjalizuje się w usuwaniu usterek związanych wyłącznie z układem wydechowym samochodów osobowych i dostawczych. Taka specjalizacja pozwoliła tej firmie na wypracowaniu ogromnego doświadczenia w naprawie samochodów oraz zgromadzenie potrzebnych części na magazynie do naprawy większości marek aut będących na rynku. Dzięki czemu czas oczekiwania na usunięcie usterki jest stosunkowo krótki.

Uszkodzeniu w układzie wydechowym może ulec

  • kolektor,
  • katalizator,
  • tłumik,
  • rura,
  • złącze elastyczne.

Mówiąc najogólniej, problemy z układem wydechowym zazwyczaj objawiają się niecodziennymi dźwiękami, czasem brakiem mocy lub zapachem spalin w środku auta. Tak więc, gdy odnotujesz jakiekolwiek zmiany w pracy samochodu najlepiej od razu zgłoś się do AK-MA Układy Wydechowe. Warto również zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobie pandemii i swoją wizytę zaanonsować telefonicznie umawiając się na konkretny dzień i godzinę co sprawi, że klient nie musi czekać w kolejce na sprawdzenie układu wydechowego.

Opracowanie:

Ak-Ma Układy Wydechowe

Gdynia , Wielkopolska 250

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas