Materiał Partnera
Jak dbać o felgi aluminiowe?

Jak dbać o felgi aluminiowe?

Felgi to nie tylko elementy zapewniające naszemu samochodowi walory wizualne. To także atrybuty pozwalające na lepszą dynamikę jazdy oraz sprawniejsze wykorzystanie kluczowego dla bezpieczeństwa pojazdu układu hamulcowego. O ich odpowiedni stan należy dbać regularnie, podejmując proste i szybkie działania podczas codziennej eksploatacji samochodu, w tym okresowego czyszczenia.

Odpowiednie mycie

Ze względu na duże zabrudzenia oddziaływujące na nasze opony oraz felgi, należy podejmować regularne i dokładne działania, mające na celu usuwanie zanieczyszczeń. W tym przypadku nie wystarczy jednak tylko myjka ciśnieniowa, ale konieczne może okazać się zastosowanie bardziej drobiazgowych metod, które pozwolą na usunięcie mniejszych i bardziej uporczywych zanieczyszczeń. W tym celu powinniśmy korzystać z miękkich narzędzi takich jak gąbki, a także szmatki – te pozwolą nam usunąć brud bez rysowania powierzchni felg.Właściwa pielęgnacja

Jak sygnalizują eksperci z firmy Jakubiec zajmującej się usługami wulkanizacyjnymi, a także naprawą felg aluminiowych i stalowych, w przypadku działań pielęgnacyjnych dobrze zastosować umiar. Agresywne i mocno czyszczące środki mogą w długiej perspektywie doprowadzić do szybszego zniszczenia powłoki felg i konieczności ich szybszej wymiany. W tym przypadku korzystajmy więc z preparatów zaufanych firm, zwracajmy też dokładnie uwagę na zalecenia producenta związane z optymalnym użytkowaniem środków czyszczących i pielęgnacyjnych.

Odpowiednie przechowywanie

Po okresie zimowym lub letnim, nadejdzie czas na przechowywanie ogumienia oraz felg. W tym przypadku warto stosować się do standardowych zasad zalecanych w tej dziedzinie, czyli przede wszystkim umieszczania ich w suchym miejscu, oddalonym od urządzeń grzewczych i niebezpiecznych substancji. Zanim jednak odłożymy felgi aluminiowe na półkę, powinniśmy uważnie się im przyglądnąć, poszukując ewentualnych wygięć i wad. Jeśli takowe namierzymy, możemy zwrócić się w sprawie naprawy felg aluminiowych do firm zajmujących się tego typu działaniami, które niewielkim kosztem doprowadzą je do właściwego stanu wizualnego i użytkowego.

Odpowiednio dobrane felgi aluminiowe to dla samochodu prawdziwa ozdoba. Zakup to jednak pierwszy krok, który nie wystarczy, jeśli chcemy zapewnić im atrakcyjny wygląd oraz długotrwałe użytkowanie. Okazuje się jednak, że regularna i sumienna pielęgnacja, w tym częste i delikatne usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń, to najważniejsze kroki pozwalające na zadbanie o ten element naszego samochodu. 

Opracowanie:

Jakubiec

Szczecin , Kadłubka 18c

Podziel się