Artykuł sponsorowany Jak często trzeba myć samochód?

Jak często trzeba myć samochód?

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z obowiązku mycia samochodu, jednak nie każdy wie, jak często powinien ten obowiązek spełniać. Wiąże się to nie tylko z estetyką pojazdu, ale również z negatywnym wpływem zanieczyszczeń na stan karoserii. Z drugiej strony zbyt częste mycie auta również może powodować niszczenie lakieru. Jak ma się czyszczenie samochodu do kondycji karoserii? Czy częste mycie auta naprawdę może zniszczyć lakier? Jak często należy myć samochód?

Mycie auta a trwałość lakieru

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jak często trzeba myć samochód. Faktem jest, że zbierające się na karoserii zanieczyszczenia źle wpływają na jej kondycję. Z drugiej strony również zbyt częste czyszczenie auta może wywoływać zniszczenia na lakierze. Nie istnieje żadna optymalna częstotliwość mycia pojazdu – najprościej jest robić to wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Warto oczywiście zachować przy tym umiar. Nie ma sensu wykonywać kompleksowego mycia co kilka dni przy niewielkich zabrudzeniach, ponieważ można usuwać je doraźnie.

Specjaliści mają podzielone zdania na temat częstotliwości czyszczenia samochodu, jednak są zgodni co do tego, że największe uszkodzenia powstają na skutek nieprawidłowego wykonywania tej czynności. Często wskazują myjnię automatyczną jako najgorszą metodę mycia pojazdu i zalecają zająć się tym osobiście, oczywiście przy użyciu odpowiednich środków i narzędzi. Jest to jednak czasochłonne i nie każdy ma możliwość samodzielnego wyczyszczenia karoserii – wówczas wizyta na myjni staje się konieczna. Warto wówczas wybierać sprawdzone miejsca, takie jak Auto Myjnia Olszyna Paweł Banaś, gdzie eksperci dbają o doskonały stan i czystość szczotek, co pozwala uchronić lakier przed uszkodzeniem.

Ochrona karoserii przed uszkodzeniami

Ręczne mycie samochodu jest zdaniem wielu ekspertów najlepszą metodą dbania o karoserię. Niestety, dla wielu osób jest niedostępna ze względu na brak własnego podwórka lub po prostu brak czasu. Mycie samochodów na myjni nie musi od razu oznaczać narażania lakieru na powstawanie korozji, oczywiście pod warunkiem, że kierowca korzysta ze sprawdzonych usług. Wizyty na automyjni można w prosty sposób ograniczyć poprzez odpowiednie zabezpieczenie lakieru. Zastosowanie specjalnego wosku lub powłoki ceramicznej pozwala ograniczyć potrzebę czyszczenia samochodów w ogóle. Wspomniane środki chronią karoserię zarówno przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych latem, jak i przed niszczącymi właściwościami soli drogowej zimą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas