Materiał Partnera Innowacyjne bezpieczeństwo – technologia RISE

Innowacyjne bezpieczeństwo – technologia RISE

Nie da się przecenić kwestii bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Szczególnie gdy na kierowcę i pasażerów czeka naprawdę wiele zagrożeń. Spowodowane mogą być one zarówno czynnikami środowiskowymi, jak i błędem ludzkim. Mowa tu o niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz o zmęczeniu, spowodowanego długą jazdą bez przerwy. Jakie rozwiązania proponują współcześni producenci aut?

Wzmocniona konstrukcja nadwozia

W momencie, w których dochodzi do wypadku, uwalniają się ogromne ilości niszczycielskiej energii. Bezpośrednio to ona powoduje zniszczenia pojazdów oraz przyczynia się do obrażeń u kierowcy i pasażerów. Zadaniem inżynierów jest zatem stworzenie skutecznego systemu, którego konstrukcja umożliwiałaby pochłonięcie energii i jej rozproszenie. Jednocześnie projektanci muszą pamiętać o tym, że kabina pasażerka sama w sobie musi pozostać nietknięta. Oczywiście nie jest to zadanie proste, co nie oznacza, że jest niemożliwe do wykonania. Do stworzenia takiej technologii jest potrzebne nie tylko ultranowoczesne zaplecze, ale przede wszystkim umiejętność wprowadzania innowacji i wyznaczania nowych standardów. Doskonałym przykładem są tutaj samochody marki Mitsubishi. Dla japońskich inżynierów sprawy związane z bezpieczeństwem zawsze były, są i zawsze będą stanowiły najwyższy priorytet.

Dlatego w samochodach nowej generacji zdecydowano się na zastosowanie systemu RISE. Skrót pochodzi oczywiście z języka angielskiego, a w rozwinięciu oznacza Reinforced Impact Safety Evolution, co przetłumaczyć można jako wzmocniona konstrukcja nadwozia. Warto podkreślić, że w system RISE wyposażone są tylko samochody Mitsubishi. Aby zapoznać się z pełną ofertą, wystarczy udać się do jednego z certyfikowanych salonów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma AutoKrak, która pochwalić się może najlepiej wyposażonym salonem tej konkretnej japońskiej marki na terenie całego Krakowa. Firma słynie ze swojego podejścia do klienta, któremu zapewnia się najwyższą jakość obsługi bez względu na to, czy kupuje nowe auto, czy zamawia najmniejszą część zamienną. Co jeszcze warto wiedzieć o systemie RISE?

System RISE w pigułce

Samochody Mitsubishi wyposażone w system RISE zapewniają zarówno kierowcy, jak i pasażerom najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w procesie produkcji innowacyjnych stopów stali, która charakteryzuje się zwiększoną odpornością na rozciąganie w kluczowych elementach nadwozia. Mowa tu przede wszystkim o podłużnicach, progach, słupkach dachu oraz elementów pasa tylnego. Użycie tego typu rozwiązania z każdej strony pojazdu niesie ze sobą wielkie korzyści.

Tak naprawdę, nigdy nie wiadomo, z której strony nastąpi uderzenie podczas wypadku. Technologia RISE chroni osoby przebywające w samochodzie z przodu, z tyłu oraz z boku. Takie rozwiązanie sprawia, że w momencie uderzenia energia zostaje skutecznie pochłonięta bez względu na miejsce przyłożenia siły. Technologia RISE walnie przyczynia się do powstania ewentualnych obrażeń u kierowcy i pasażerów

Opracowanie:

AutoKrak Jan Wójcik

Kraków , Jasnogórska 105

Podziel się