Materiał Partnera Gdzie naprawiać uszkodzenia blacharskie i lakiernicze samochodu?

Gdzie naprawiać uszkodzenia blacharskie i lakiernicze samochodu?

Nadwozie auta to przede wszystkim ochrona dla jego użytkowników. Z tego względu wszelkiego rodzaju kolizje są absorbowane w dużej mierze właśnie przez elementy karoserii. Stłuczki parkingowe, ale też poważne wypadki drogowe – to właśnie one są najczęstszą przyczyną napraw blacharsko-lakierniczych. Czy w tym zakresie lepiej kierować się do autoryzowanego serwisu, czy prywatnego warsztatu?

Naprawy blacharskie w autoryzowanych serwisach

Wielu kierowców, którzy muszą serwisować swój samochód, woli robić to w autoryzowanym punkcie. Taki wybór jest słuszny i opłacalny w większości przypadków tylko wtedy, gdy pojazd jest na gwarancji. Co ciekawe, przy naprawach blacharsko-lakierniczych serwisy autoryzowane najczęściej i tak korzystają z usług warsztatów zewnętrznych. Nie oznacza to jednak bynajmniej niższych kosztów związanych z usunięciem uszkodzeń nadwozia. Wręcz przeciwnie – autoryzowany serwis za taką czynność pobierze nie tylko stawkę prywatnego warsztatu, ale i swoją prowizję.

Z tego względu znacznie korzystniejszym finansowo dla kierowcy rozwiązaniem jest skierowanie się bezpośrednio do serwisu blacharsko-lakierniczego. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty całej naprawy lub pokryć ją z ubezpieczenia, jeśli właściciel pojazdu jest w stanie uzyskać stosowne odszkodowanie. Usługi w zakresie napraw karoserii samochodowych świadczy warsztat Blacharstwo Lakiernictwo Janusz Gajda. Zalet korzystania z takiego punktu jest jednak więcej – dlaczego warto skierować się do niego niż do autoryzowanego serwisu?

Czy prywatny warsztat gwarantuje wysoką jakość napraw?

Niektórzy właściciele samochodów korzystają wyłącznie z autoryzowanych serwisów pojazdów ze względu na wysoką jakość świadczonych usług. Istotnie, w takich warsztatach wszelkie naprawy przeprowadzane są w sposób zgodny z zaleceniami producenta, jednak nie znaczy to, że prywatne zakłady blacharsko-lakiernicze radzą sobie w tym wypadku gorzej. Świadczy o tym chociażby wspomniany już fakt, że autoryzowane serwisy korzystają właśnie z warsztatów zewnętrznych zajmujących się naprawą karoserii samochodowych.

Sprawdzone punkty świadczące usługi w zakresie blacharstwa i lakiernictwa zatrudniają doświadczonych mechaników, którzy są w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze naprawy tak, by nadwozie nie nosiło śladów uszkodzenia. Cały proces przeważnie trwa również o wiele krócej niż w przypadku powierzenia pojazdu autoryzowanemu serwisowi. Z tego względu wszelkiego rodzaju zniszczenia karoserii naszego auta z powodzeniem możemy zlecić do naprawy prywatnym warsztatom blacharsko-lakierniczym, jednak przed skorzystaniem z ich usług dobrze jest zasięgnąć o nich informacji np. w Internecie.

Opracowanie:

Blacharstwo Lakiernictwo Janusz Gajda

Większyce , Głogowska 32

Podziel się