Materiał Partnera
Folie samochodowe jako nowoczesny sposób tuningu aut

Folie samochodowe jako nowoczesny sposób tuningu aut

Świat tuningu samochodowego przechodzi zmiany niemal tak dynamiczne, jak świat mody odzieżowej. Po czasie triumfu wielkich spojlerów, nieproporcjonalnie szerokich opon i wielkich felg, przypominających przesadę charakterystyczną dla mody ostatnich trzech dekad, również w świecie tuningu optycznego nadeszła epoka stonowanej elegancji.

Tuning wizualny można porównać do tatuażu. Jego głównym zadaniem jest podkreślenie indywidualności właściciela, prezentacja jego gustu i poczucia estetyki – opowiada ekspert firmy MegaOkazje. Poddając auto tuningowi optycznemu należy  pamiętać przede wszystkim o tym, by poprawa wyglądu nie przekładała się negatywnie na osiągi (np. źle dobrane elementy dekoracyjne, które zwiększają opór powietrza podczas jazdy albo przesadne oświetlenie, które przeciąża akumulatory). Niezwykle efektownym, a jednocześnie bezpiecznym sposobem na poprawę wyglądu karoserii jest stosowanie folii termoplastycznej.

Szybka i niedroga metamorfoza auta

Niski koszt w stosunku do lakierowania oraz brak konieczności rozkładania auta na części pierwsze, to tylko niektóre plusy stosowania folii w tuningu optycznym. Do tych dwóch niepodważalnych zalet należy dodać dużo większą paletę barw, niż możliwości kolorów osiąganych przez lakierowanie. A kolor to wciąż nie wszystko, ponieważ dzięki niesamowitej różnorodności folii transferowych, możemy nadać autu także oryginalną strukturę, np. szczotkowanego aluminium, efekt matu lub połysku, a nawet obrazu 3D! I to wszystko bez niszczenia fabrycznej powłoki karoserii.

Nakładanie i usuwanie folii transferowej

Tym, co odróżnia folię na samochodzie od tatuażu na skórze jest możliwość... wycofania się z raz podjętej decyzji. Dzięki bardzo dużym szerokościom rolek transferowych, poszczególne elementy karoserii są pokrywane w całości z jednego kawałka, a co za tym idzie, fakt stosowania folii jest niedostrzegalny gołym okiem. Folia sprawia wrażenie trwałego lakierowania. Jednak usunięcie jej z samochodu jest możliwe i nie wiąże się z koniecznością żadnych dodatkowych poprawek. Lakier pod spodem nie ulega zniszczeniu, więc w każdej chwili możemy przywrócić pierwotny wygląd auta – wyjaśnia specjalista firmy MegaOkazje.

Folia jako zabezpieczenie karoserii

Użycie folii transferowej służy nie tylko zmianie wyglądu samochodu, ale też eleganckiemu ukryciu niedoskonałości karoserii lub zabezpieczeniu lakieru przed powstaniem takowych. Choć standardowa sztywna folia nie jest gruba (max. 0,10 mm), jest wystarczająco trwała, by chronić lakier przed drobnymi zarysowaniami. Skutecznie zabezpiecza również przed działaniem promieni UV. Lakier po ściągnięciu folii nie wymaga nakładania kolejnej warstwy lub poprawek, a jego stan jest identyczny jak w momencie jej nakładania.

Podziel się