Materiał Partnera Filtr DPF i jego rola w samochodzie

Filtr DPF i jego rola w samochodzie

Samochód dziś to dobro, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Wielu właścicieli zapomina jednak, że należy o niego dbać również między przeglądami i badaniami technicznymi. Wiele elementów, które ułatwiają nam jazdę i korzystanie z auta ulegają eksploatacji i niszczeniu. Jednak o niektóre z nich można dbać, aby posłużyły nam dłużej i dzięki temu zmniejszyć koszty eksploatacji naszego pojazdu.

Warsztaty samochodowe odpowiadając na potrzeby klientów oferują coraz więcej usług.

Dpf-Clean to firma, która oferuje mobilne oraz stacjonarne usługi motoryzacyjne. Stawiamy na nowoczesne metody i sprzęty oraz nieustanne poszerzanie wiedzy na temat tego jak dbać o samochody. Oferujemy hydrodynamiczne czyszczenie filtrów DPF FAP, czyszczenie silników za pomocą wodoru który usuwa  nagar oraz osady węglowe  z jego wnętrza. Nasze usługi są ekologiczne, a stawiając na wysoką jakość usług czyszczenie filtra objęta  jest dwuletnią gwarancją.

Filtry DPF FAP w samochodzie

Myśląc o sprawnym funkcjonowaniu auta analizujemy ogólną pracę silnika, układu wydechowego czy hamulcowego. Zapominamy często o mniejszych elementach, które są tak samo lub nawet o wiele bardziej ważne. Tak jest w przypadku filtra cząstek stałych, który jest elementem układów wydechowych silników wysokoprężnych. Ich podstawową funkcją jest oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek stałych jak węgiel czy sadza. Dzięki ich posiadaniu nie musimy martwić się o czarny dym wydobywający się z rury wydechowej, co było kiedyś problemem przy silnikach Diesla. Połączenie działania filtrów i katalizatorów pomaga dbać o środowisko i czyste powietrze. Dlatego ważne jest, aby kontrolować jego pracę oraz stopień zanieczyszczenia, który przyczynić się może do emisji szkodliwych spalin. Gromadzące się w filtrze cząstki i zanieczyszczenia powodują jego zapychanie i utratę wydajności. Na to jak długo będzie nam służył mają wpływ sposób jazdy kierowcy, stan techniczny całego pojazdu jak również stosowane płyny: olej, paliwo i dodatki do paliwa.

Czyszczenie filtrów DPF FAP

Oczyszczenie filtra można przeprowadzić za pomocą wypalania zebranej na nim sadzy. Jednak potrzebna jest do tego bardzo wysoka temperatura. Ponieważ wymiana filtra DPF jest kosztowna lepiej zapobiegać jego niszczeniu! W Dpf-Clean oferujemy Państwu hydrodynamiczne czyszczenie filtrów. Wykorzystujemy do tego maszynę, która wytwarza strumień roboczy cieczy czyszczący filtr. Stosujemy do tego biodegradowalne detergenty, które w żaden sposób nie niszczą struktury filtra i jego właściwości oraz są bezpieczne dla środowiska. Polecamy tę metodę, jako skuteczny sposób na oczyszczenie filtrów z sadzy, nagaru, popiołów i oleju. W przypadku włączania się kontrolek o nieprawidłowym działaniu filtra czy komunikacie o sprawdzeniu filtra zapraszamy do kontaktu.


Podziel się