Materiał Partnera Woskowanie karoserii - dlaczego jest ważne?

Woskowanie karoserii - dlaczego jest ważne?

Każdy kierowca raz na jakiś czas korzysta z szybkiej myjni automatycznej, aby spłukać zabrudzenia z karoserii, które powstają podczas codziennego użytkowania auta. Jednak niewielu pamięta przy tym, że równie ważne dla lakieru oraz dla wyglądu samochodu jest regularne woskowanie. Dlaczego to takie istotne? Dowiesz się, czytając artykuł!

Zalety regularnego woskowania lakieru

Regularne woskowanie lakieru w Twoim samochodzie niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści. Jakich? Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl, są oczywiście względy estetyczne. Lakier pokryty woskiem wygląda jak nowy - błyszczy się, jest odżywiony, odcień koloru staje się głębszy. Ale to nie wszystko! Wosk sprawia bowiem, że karoseria staje się odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy uciążliwe słońce. Taka dodatkowa warstwa sprawia również, że lakier cechuje się właściwościami hydrofobowymi, dzięki czemu łatwiej jest go wyczyścić nawet z trudnych zabrudzeń. Co ciekawe, staje się też odporny na mikrouszkodzenia, które mogą być wywołane na przykład przez drobne kamienie.

Pokrycie karoserii woskiem jest skuteczną ochroną przed rdzewieniem - dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym samochód zostanie utrzymany w dobrej kondycji i będzie służył kierowcy przez wiele długich lat. 

Jak często woskować lakier?

Woskowanie lakieru powinno się odbywać regularnie, co kilka miesięcy. Najlepszym rozwiązaniem będzie poddawanie auta zabiegom pielęgnacyjnym co kwartał, podczas zmiany pór roku. Takie działanie sprawi, że ochrona zapewniana przez specjalny preparat będzie trwała i kompleksowa.

Wskazówką, która świadczy o tym, że wosk stracił lub traci swoje właściwości, będą zacieki pojawiające się na karoserii podczas deszczu czy mycia samochodu, a także utrata blasku.

Woskowanie lakieru - jak to robić?

Opcja woskowania jest dostępna w automyjniach, jednak wosk w formie szamponu nie jest wystarczająco skuteczny. Co więcej, taka forma jego nakładania sprawi, że rozłoży się on nierównomiernie na karoserii i nie spełni swojego zadania. Najlepiej jest to zrobić ręcznie, ale nie każdy ma taką możliwość. Woskowanie wymaga bowiem posiadania odpowiednich preparatów, a także narzędzi. Nie zawsze mamy też miejsce oraz czas, a także umiejętności, aby zająć się zabiegami pielęgnacyjnymi na własną rękę.

Aby mieć pewność, że wosk zostanie nałożony w sposób poprawny i dokładny, najlepiej jest nawiązać współpracę z firmą taką jak MT Auto Centrum, która świadczy kompleksowe usługi związane z auto detailingiem.

Opracowanie:

MT Auto Centrum

Chrzanów , Trzebińska 52

  • tel. 883 420 811

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas