Artykuł sponsorowany Co obejmują naprawy układu chłodzącego w autach wykonywane przez serwis mobilny RP-TRANS?

Co obejmują naprawy układu chłodzącego w autach wykonywane przez serwis mobilny RP-TRANS?

Awaria samochodu w trasie to dla każdego kierowcy duży problem. Staje się on niezwykle uciążliwy szczególnie w sytuacji, gdy pojazd zostaje unieruchomiony, a samodzielny dojazd do najbliższego warsztatu jest tym samym wykluczony. Rozwiązanie w tak trudnych przypadkach to mobilny serwis RP-TRANS, który świadczy usługi m.in. w zakresie usuwania usterek układu chłodzącego w autach dostawczych i osobowych. Zobacz, czym mogą zająć się fachowcy!

Jakie są najczęstsze awarie układu chłodzącego w samochodach?

Problem z efektywnym odprowadzaniem ciepła z silnika spalinowego w większości pojazdów sygnalizowany jest poprzez włączenie odpowiednich kontrolek na desce rozdzielczej. Kierowcy w takich sytuacjach zauważają również wzrost temperatury cieczy chłodzącej – spora część aut dostawczych i osobowych wyposażona jest we wskaźnik wskazujący wartości w tym zakresie. W momencie, gdy pojawia się on w polu maksymalnego rozgrzania płynu, należy niezwłocznie zatrzymać samochód.

Powodów takich awarii może być wiele. Jak wskazują specjaliści z firmy RP-TRANS, którzy zajmują się usuwaniem usterek m.in. układu chłodzącego, często niezbędną czynnością do realizacji jest wymiana termostatu. Uszkodzeniom mechanicznym i nie tylko ulegają też całe chłodnice. Układ składa się ponadto z wielu przewodów, których nieszczelność doprowadza do wycieku cieczy roboczej i zwiększenia temperatury pracy silnika. W nowszych modelach usterki dotyczą także wrażliwych czujników i pomp współpracujących z układem chłodzącym.

Jak postępować w przypadku awarii układu chłodzącego w trasie?

Zauważenie niepokojących objawów takich jak wspomniany spadek efektywności w zakresie odprowadzania ciepła z jednostki napędowej podczas jazdy poza miastem to dość duży problem dla kierowcy. W większości przypadków auta dostawcze lub osobowe z niesprawnym układem chłodzącym nagrzewają silniki do bardzo wysokich i tym samym niebezpiecznych temperatur w krótkim czasie, co uniemożliwia samodzielne dotarcie do warsztatu. W takiej sytuacji najlepszym wyborem jest zatrzymanie się np. na poboczu i wezwanie specjalistów z RP-TRANS.

Są oni w stanie jako mobilny serwis samochodowy zająć się usterkami m.in. układu chłodzącego w obrębie nawet do 150 km od Poznania, a także stacjonarnie w miejscowości Palędzie znajdującej się w województwie wielkopolskim. Warto przy tym pamiętać, że wspomniane awarie zaliczane są do poważnych, a ich zbagatelizowanie może skończyć się nawet przegrzaniem i spaleniem silnika. Z tego względu przy zauważeniu objawów takich jak podwyższona temperatura płynu chłodzącego czy dym spod maski najlepiej jest zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i skontaktować się z ekspertami z RP-TRANS.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas