Materiał Partnera Co najczęściej ulega awariom w samochodach?

Co najczęściej ulega awariom w samochodach?

Każdy kierowca miał lub prędzej czy później będzie miał problem ze swoim autem - niestety jest to nieuniknione - niezależnie od tego, czy mamy nowy samochód prosto z salonu, czy używane auto z komisu. Te pojazdy mają to do siebie, że dość często się psują. W takiej sytuacji zazwyczaj niezbędna jest pomoc fachowców z dobrego warsztatu samochodowego. Jednak czy wiesz, jakie awarie zdarzają się najczęściej? Jeśli nie, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!

3 najczęstsze usterki w samochodach

Zdecydowanie jedną z najczęstszych usterek występujących w samochodach jest przebita opona. To awaria, z którą zetknął się chyba każdy kierowca. Jednak na szczęście jest to bardzo prosta awaria samochodowa. Bardzo często zdarza się ona w najmniej oczekiwanych momentach, dlatego też każdy kierowca powinien zawsze pamiętać o zapasowym kole. 

Drugą często występującą usterką są uszkodzone światła samochodowe. Podobnie jak w przypadku dziurawej opony - usunięcie tej awarii jest bardzo proste. Zazwyczaj przyczyną jest przepalona żarówka, więc jedyne co trzeba zrobić, to ją wymienić - dobrze jest mieć nawet kilka sztuk w pojeździe w razie czego. 

Trzecią najczęstszą awarią w samochodach jest rozładowany akumulator. Mimo że jest to urządzenie, które rzadko ulega jakimś uszkodzeniom, to trzeba wiedzieć, że lubi się rozładowywać. Z tego też powodu dobrze jest kontrolować co jakiś czas jego napięcie - nie powinno ono spadać poniżej 12 wolta.


Inne awarie samochodowe

Wielu kierowców zapomina o bardzo ważnej kwestii, jaką jest wymiana płynu hamulcowego. Należy wiedzieć, że trzeba tego dokonywać co rok lub co dwa lata, aczkolwiek wiele zależy od naszej jazdy - jeśli nie jeździmy zbyt rzadko ani zbyt często, to zdecydowanie wystarczy wymieniać go co rok lub 2 lata. Warto też tutaj zaznaczyć, że jeśli nie będziemy tego robić, to może nawet dojść do uszkodzenia hamulców!

Niemniej ważne jest też kontrolowanie stanu klocków hamulcowych. Każdy kierowca powinien pamiętać, aby sprawdzać je mniej więcej co tysiąc kilometrów. Dlaczego właśnie wtedy? Gdyż jest to najlepszy moment, aby stwierdzić, czy to już czas na wymianę, czy też nie. Jeśli podczas hamowania słyszysz dość nieprzyjemny dźwięk, to najprawdopodobniej świadczy on o zużytych klockach hamulcowych, które należy jak najszybciej wymienić. Taką usługę oferuje między innymi Auto-Klinika z Ostrowa. 

Wymiana świec żarowych to też ważna sprawa! Należy tutaj podkreślić, że samochody z dieslem bardzo często są eksploatowane w dłuższych trasach - a więc nie ma mowy o żadnych awariach. Dlatego trzeba pamiętać o regularnych diagnozach - według fachowców powinny być one dokonywane co dwa lata. 

Jak możemy powyżej zauważyć, wyróżniamy sporo awarii samochodowych, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Warto tutaj zaznaczyć, że wiele z nich możemy samodzielnie usunąć, aczkolwiek nie powinniśmy tego robić, jeśli nie mamy żadnego pojęcia na ten temat. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usług renomowanego warsztatu samochodowego. 

Opracowanie:

Podziel się