Materiał Partnera 3 złote zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru warsztatu samochodowego

3 złote zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru warsztatu samochodowego

Każdy właściciel samochodu wie, że awarie lubią się przytrafiać często i to w najmniej odpowiednim momencie. Awaria czy drobna usterka to nic strasznego, jeśli mamy swojego stałego oraz ulubionego mechanika - nic tylko jechać na wizytę. Jednak problem się pojawia wtedy, kiedy jesteśmy dopiero co świeżo upieczonym kierowcą lub przeprowadziliśmy się, a trzeba udać się do mechanika. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru warsztatu samochodowego? Sprawdziliśmy!

Popytaj znajomych lub sprawdź fora internetowe

Na rynku istnieje bardzo wiele warsztatów samochodowych, co komplikuje sprawę, ponieważ wybór pomiędzy tysiącami różnych firm naprawdę jest skomplikowany. Rodzina czy znajomi to najwiarygodniejsze źródło pozyskania informacji. Popytaj o ich opinie na temat warsztatów samochodowych znajdujących się w okolicy. Jesteśmy pewni, że powiedzą Ci wszystko to, co wiedzą. Na pewno dowiesz się, który warsztat samochodowy jest wart Twojej uwagi, a który lepiej omijać szerokim łukiem.

Firma, która jest warta naszej uwagi to Agmar, której właścicielem jest Rafał Kwintal. Cieszy się ona uznaniem wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorska, a sama firma znajduje się w Inowrocławiu. Agmar oferuje szereg różnych usług, między innymi: wymiana oleju w skrzyni biegów, wymiana akumulatora, czy wymiana rozrusznika.

Przejrzyj strony internetowe warsztatów samochodowych

Strona internetowa bardzo wiele mówi o firmie, nie chodzi tu tylko o wizualnie wygląd, ale na stronie powinniśmy znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, między innymi takie, jakie certyfikacje posiada dana firma oraz przede wszystkim to, jakie usługi wykonuje, a także szereg innych danych.

Spotkanie informacyjne

Możesz udać się do danego warsztatu, by porozmawiać. Jest to jedna z lepszych form dowiedzenia się, jak pracuje dana firma. Każdy, profesjonalny warsztat samochodowy powinien być pozytywnie nastawiony do każdego takiego spotkania informacyjnego. Zanim oddamy swoje auto w ręce danego mechanika, warto iść i po prostu porozmawiać.

Jak widzimy, istnieje kilka złotych rad, które mogą się okazać przydatne podczas wyboru warsztatu samochodowego. Jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zdarzają się nagłe awarie i wtedy nie mamy czasu na szukanie informacji, który warsztat jest najlepszy. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli to pilne, to powinniśmy się udać do najbliższego warsztatu i dowiedzieć się, jak pracuje dany warsztat, jaki ma cennik oraz czym się wyróżnia (dobrze jest zapytać o certyfikaty czy dodatkowe kursy). Uzyskanie takich informacji może zminimalizować ryzyko tego, że oddamy swój samochód w złe ręce.

Podziel się