Materiał Partnera Sposoby na przerobienie starej sukienki

Sposoby na przerobienie starej sukienki

Czy zdarzyło Ci się stanąć przed szafą pełną ubrań i stwierdzić, że nie masz co na siebie założyć? Wieszaki uginają się od ilości sukienek? Ale jedna jest za duża, druga za szeroka, a trzecia przestała być modna już jakiś czas temu? Tym problemom może zaradzić Twoja wyobraźnia i chęć do przerobienia starego ubrania. Poznaj najpopularniejsze sposoby na modną zmianę Twojej garderoby.

Wszystko zależy od wyobraźni i…

Masz już pomysł na przerobienie starej sukienki, ale obawiasz się, że Twoje zdolności manualne nie zapewnią oczekiwanego efektu? Bez obaw! Zawsze możesz zgłosić się do zaufanej krawcowej, która starannie zrealizuje Twój pomysł oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości – doradzi. Jak zapewnia specjalistka z firmy Ariadna: często zgłaszają się do nas klientki, które mają pomysły na ciekawe przeróbki swoich ubrań, ale boją się je samodzielnie wykonać. Wtedy chętnie służymy pomocą. Dokładamy wszelkich starań, aby efekt końcowy był zadowalający.

Nowe życie starej sukienki

Jeżeli masz w swojej szafie sukienkę dobrej jakości, ale z jakichś względów przestała Ci się już podobać, zmień to! Nie musisz od razu jej wyrzucać ani wydawać pieniędzy na wymianę garderoby. Zainspiruj się modą z wybiegów, internetu lub czasopism. Znajdź pomysł na przeróbkę sukienki, dzięki której będzie się ona prezentować jak nowa. Świetnym sposobem na uatrakcyjnienie ubrania jest wszycie koronki, która zapewni zupełnie nowatorski wygląd. Możliwości jej zastosowania są wręcz nieograniczone – możesz dodać ją do sukienki jako wstawkę albo wycięcie. Kolejnym pomysłem na świetną przeróbkę może być doszycie ozdobnych elementów, takich jak: koraliki, naszywki, cekiny, wstążki, a nawet ozdobny suwak. Jeśli nie chcesz dodawać nowych elementów, to zdecyduj się na usunięcie starych. Już nawet niewielkie rozcięcie sukienki, całkowicie zmieni jej wygląd. Dodatkowo, po przecięciu jej dolnej części, możesz otrzymać gotowe frędzle, które zapewnią wyjątkowy charakter. Jeśli interesuje Cię bardziej odważne rozwiązanie – wytnij na plecach trójkąt, dzięki czemu odsłonisz plecy.

Zmiana koloru, a może napis? Zrób to sama!

Świetnym sposobem na przerobienie starej sukienki jest zastosowanie farby lub barwnika do tkanin, które pozwolą na całkowitą odmianę ubrania albo jego wycieniowanie (np. efekt ombre). Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na użycie taśmy klejącej albo szablonu, możesz stworzyć unikalne i niepowtarzalne wzory. Innym pomysłem na ciekawy efekt może być zastosowanie stempli, dzięki którym stworzysz na ubraniu ciekawe wzory. Ponadto jeśli cenisz sobie indywidualność, stwórz własny nadruk na sukience. Do tego potrzebne będą specjalne pisaki, flamastry albo spray.

Podziel się