Materiał Partnera Stare meble w nowym domu, czyli powrót stylu vintage

Stare meble w nowym domu, czyli powrót stylu vintage

Dzisiejsze budownictwo i aranżacja wnętrz kojarzą nam się przede wszystkim z minimalizmem i monochromatyczną paletą barw. Większość nowoczesnych pomieszczeń urządzana zostaje w podobny sposób, przez co coraz częściej zatraca się unikalne dla każdego domu cechy wynikające z niepowtarzalnej osobowości lokatorów. Przeciwieństwem tego surowego nurtu jest powracający do łask styl vintage, wykorzystujący zabytkowe meble i antyczne dekoracje.

Jak wpasować antyki w nowoczesny styl architektoniczny?

Chcąc urządzić wnętrze w stylu vintage nie potrzeba wyłącznie antycznych dodatków i zabytkowych mebli, gdyż tak zwany total look może w tym wypadku okazać się designem zbyt ciężkim i przytłaczającym. Najlepsze efekty aranżacyjne daje zestawienie nowoczesnych form z antykami, takimi jak antyczne zegary lub obrazy olejne. Takie proporcje pozwalają na nadanie wnętrzu ciekawego akcentu, zachowując przy tym równowagę stylistyczną. Dobrym pomysłem może okazać się udanie do sklepu, który oferuje sprzedaż starych mebli. Stara kanapa, oprócz względów praktycznych skutecznie ożywi pomieszczenie i uzupełni jego design o wyrafinowane akcenty wiktoriańskie. Sofy antyczne należą do grupy produktów, którą bardzo łatwo wkomponować w wystrój każdego wnętrza. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na kolorystykę tych starych mebli, które występują najczęściej w modnych obecnie jasnych odcieniach beżu, wykończonych złotą nicią. Klimat vintage można również wprowadzić do pomieszczenia w bardziej dyskretny sposób, dzięki dziełom sztuki, takim jak obrazy i zegary antyczne. Kolejnym dobrym pomysłem pozwalającym połączyć efektownie styl nowoczesny i antyczny jest zakup dużego lustra oprawionego w grubą, kunsztowną, najlepiej pozłacaną ramę.

Gdzie znaleźć starocie nadające się do wyposażenia domu?

Antyki charakteryzują się doskonałą jakością materiałów użytych do ich produkcji, ponieważ bez tego trudno byłoby zachować je przez tyle lat w niemal niezmienionej formie. Kupno antyków wiąże się więc z wysokimi kosztami wynikającymi przede wszystkim z ceny drewna wykorzystanego do produkcji starych mebli. Na wyjątkowe okazje trafić można czasami na aukcjach internetowych lub w specjalnie dedykowanych sklepach z antykami, takich jak Koroseum z siedzibą w Rawie Mazowieckiej. Wspomniane przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą tanich antyków oraz pozostałych elementów aranżacji, takich jak zastawy, lampy, zegary i inne bibeloty. Wśród produktów firmy znaleźć można także tanie dzieła sztuki, wśród których dużą część stanowią obrazy olejne. Oryginalny asortyment sklepu to prawdziwy raj dla miłośników sztuki i historii, którzy swoją pasję pragną wyrazić za pomocą umiejętnie urządzonego wnętrza.

Opracowanie:

Zbigniew Koropacz Firma handlowa

Rawa Mazowiecka , Zamkowa Wola 26

  • tel. 517 870 470

Podziel się