Materiał Partnera Niezwykłe dodatki do wnętrz w sklepie z antykami

Niezwykłe dodatki do wnętrz w sklepie z antykami

W dobrych sklepach z antykami znaleźć można wiele interesujących przedmiotów. Znaczna ich część z powodzeniem nadaje się jako charakterystyczne, nietypowe dodatki do wnętrz. Oprócz antycznych mebli można bowiem w tego typu miejscach znaleźć też stylowe lampy, lustra oraz szereg innych, przyciągających uwagę swoim wyglądem artykułów. Co zatem konkretnie obejmuje rozbudowana oferta sklepów z antykami?

Do kuchni i nie tylko

Poszczególne dodatki antyczne świetnie sprawdzą się w kuchni czy jadalni. W renomowanych sklepach zajmujących się sprzedażą antyków można znaleźć zarówno kompletne zestawy mebli do jadalni, które składają się z niepowtarzalnych stołów i krzeseł, jak i o wiele mniejsze przedmioty wpływające na ogólny styl pomieszczenia. Oferta jest bogata także w elementy funkcjonalne, które mogą być nawet wykorzystywane na co dzień. To przede wszystkim naczynia o nietypowym wyglądzie i wyróżniające się kształtem charakterystycznym dla stylu antycznego.

W sklepach z antykami znaleźć można m.in. patery, ale i pełne zestawy naczyń składające się z wielu elementów, w tym tzw. bombonierek. Kawa czy herbata z pewnością lepiej smakować będzie podana w eleganckiej, bogato zdobionej filiżance, którą nabyć można w sprawdzonym punkcie z antykami – Antiques FH. Miejsce to bogate jest również w szereg innych elementów, które sprawdzają się nie tylko w kuchni i jadalni, ale też salonie, gabinecie, przedpokoju czy pokoju gościnnym. Co więc konkretnie obejmuje szeroki asortyment?

Interesujące dodatki

Z pozoru zwykła lampa może mieć duże znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia, dlatego dobrze jest postawić na antyczny model o nietuzinkowym kształcie. Wielbicieli solidnych elementów wyposażenia wnętrz z pewnością zainteresuje mosiężna podstawa pod lampę, którą trudno jest obecnie znaleźć w sklepach meblowych. Antyk będzie wyglądał niesamowicie w każdym wnętrzu, podobnie jak nietypowe lustro w bogato zdobionej ramie. Kwiaty umieszczone w antycznym wazonie to również doskonały dodatek do pomieszczeń.

W sklepie z antykami oferowane są też antyczne zegary. Mogą to być zarówno niewielkie czasomierze umieszczane na stylowym kredensie czy komodzie, jak i duże, solidne zegary z widocznymi mechanizmami. Ich niepowtarzalny dźwięk pracy w połączeniu z wyglądem sprawiają, że jest to doskonały dodatek do każdego wnętrza. Warto zatem regularnie odwiedzać sklep z antykami – może się bowiem okazać, że w jego rozbudowanej  ofercie znajdują się przedmioty wyjątkowe, które staną się bardzo istotnym punktem konkretnej aranżacji.

Podziel się