Materiał Partnera Jakie artykuły do pisania ikon dostępne są w ofercie sklepu Edan?

Jakie artykuły do pisania ikon dostępne są w ofercie sklepu Edan?

Pisanie ikon to dla wielu osób najpiękniejsza forma modlitwy i najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Ikonopisarstwo uczy cierpliwości, precyzji, pomaga się zrelaksować i wyciszyć umysł. Warsztaty z malowania wizerunków Świętych cieszą się coraz większą popularnością. Każdy może wziąć w nich udział. Trzeba tylko dysponować odpowiednim sprzętem. Wszystkie akcesoria do pisania ikon dostępne są w sklepie internetowym Edan.

Jaka jest najpopularniejsza metoda pisania ikon?

Ikony najczęściej pisze się metodą tempery żółtkowej. Sam proces powstawania wizerunku Świętego jest długotrwały i wymagający. Sporo czasu zajmuje przygotowanie deski. Do pisania ikon najlepiej nadają się deski z drewna sosnowego lub brzozowego. Muszą być one odpowiednio przesuszone, przycięte i oszlifowane. Następnie drewno trzeba zagruntować przy pomocy kleju kostnego lub żelatyny. Zwykle nakłada się kilka warstw produktu, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Większość artystów szkicuje ikonę ołówkiem przed zastosowaniem pigmentów. W technice tempery żółtkowej pigmenty miesza się z żółtkiem jaja kurzego, które pełni funkcję spoiwa, i odrobiną octu. Ukończoną ikonę warto zabezpieczyć za pomocą werniksu.

Jakie artykuły plastyczne przydadzą się na początku przygody z ikonopisarstwem?

Najważniejszym artykułem są oczywiście farby. Artyści chętnie korzystają z farb temperowych lub akrylowych. Doskonałym wyborem są również tradycyjne pigmenty greckie, które można znaleźć w sklepie internetowym Edan. Produkty te dostępne są w dwóch wersjach – w formie suchej i w postaci pasty. Suche pigmenty greckie charakteryzują się intensywnymi, żywymi kolorami i są bardzo wydajne. Z kolei pigmenty w formie pasty wyróżniają się doskonałym kryciem i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.  Edan oferuje także szeroki wybór narzędzi plastycznych – pędzli, noży i gąbek. Warto również zwrócić uwagę na materiały pozłotnicze, które są przydatne do zdobienia ikon. W sklepie Edan dostępne są złoto i srebro płatkowe, brązy, szlagmetal i mika. Wszystkie wymienione wyżej produkty można nabyć w atrakcyjnych cenach.

Gotowy zestaw produktów dla zabieganych ikonopisarzy

W trosce o wygodę artystów Edan przygotował duży zestaw startowy dla początkujących ikonopisarzy. W jego skład wchodzą wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania pierwszych prac. Wspomniany zestaw rekomendowany jest przez Fundację In Blessed Art, która specjalizuje się w organizacji warsztatów z ikonopisarstwa. Komplet 20 suchych pigmentów w najpopularniejszych odcieniach wraz z pozostałymi materiałami plastycznymi można nabyć za 650 zł.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas