Materiał Partnera Szukasz pracy? Zgłoś się do agencji pośrednictwa pracy

Szukasz pracy? Zgłoś się do agencji pośrednictwa pracy

Wbrew pozorom znalezienie pracy nie jest aż takim trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Rynek pracy wciąż dynamicznie się rozwija, przez co poszukiwani są specjaliści w wielu dziedzinach. Agencje pośrednictwa pracy skutecznie pomagają szukać odpowiednio dopasowanego rodzaju zatrudnienia do preferencji i kwalifikacji swoich klientów. Czym jeszcze zajmują się takie biura? Dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Zadania agencji

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, wie, że bywa to niezwykle czasochłonne, a w rezultacie frustrujące. Zarówno pierwsze wejście na rynek pracy, jak i chęć powrotu do pracy po okresie przerwy, np. w przypadku urodzenia dziecka przez kobietę lub po prostu zmiany branży czy zajęcia wiąże się z przeglądaniem wielu ofert, wysyłaniem lub roznoszeniem swojego CV. Profesjonalne agencje zatrudnienia, takie jak Skills Net, w głównej mierze zajmują się poszukiwaniem pracowników do firm w Polsce i za granicą.  Ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy potencjalnym pracownikiem a pracodawcą poszukującym osób z odpowiednimi kwalifikacjami. Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy agencji, gdyż oszczędzają w ten sposób czas na przeprowadzanie rekrutacji i rozmów kwalifikacyjnych lub po prostu nie posiadają działu zajmującego się sprawami kadrowymi, zwłaszcza w przypadku małych przedsiębiorstw. Swoje potrzeby i oczekiwania co do nowych pracowników przekazują biurom pośrednictwa pracy, którzy przygotowują konkretne oferty i zamieszczają je na różnych portalach internetowych, w gazetach czy w mediach. Kolejny etap to wybór konkretnych osób na podstawie przesłanych zgłoszeń. Sytuacja może także przybrać odwrotny kierunek. To osoba poszukująca pracy zwraca się o pomoc w znalezieniu pracy spełniającej jego wymagania oraz takiej, która będzie odpowiadała jego kwalifikacjom i umiejętnościom.

Korzystaj i zyskuj

Agencje pośrednictwa pracy zazwyczaj specjalizują się w konkretnej branży lub kilku wybranych  obszarach. Dlatego ich usługi są wyspecjalizowane oraz konkretne, tak jak w przypadku Skills Net zajmującej się poszukiwaniem oraz oferowaniem pracy głównie w gastronomii i hotelarstwie. Specjaliści pracujący w takich miejscach rzetelnie i profesjonalnie przygotowują wszystkie niezbędne dokumenty, m. in. list motywacyjny czy kwalifikacje oraz pomogą odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowym atutem jest to, że my oszczędzamy czas, zwłaszcza w momencie, gdy nadal jeszcze pracujemy w innej firmie, jednak chcemy zmienić zajęcie. Agencje zajmą się wszystkimi formalnościami, pozostając w stałym kontakcie z osobą poszukującą pracy. Możemy mieć również pewność, że nasze ogłoszenie znajduje się w szeroko dostępnej bazie, co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia satysfakcjonującej i spersonalizowanej oferty. Sprawdzone i profesjonalne agencje pracy to gwarancja bezpieczeństwa, głównie w przypadku pracy za granicą. To również opcja dla studentów i uczniów poszukujących tymczasowej zajęcia, np. na wakacje lub w niepełnym wymiarze. 

Opracowanie:

Skills Net Sp. z o.o.

Warszawa , Żelazna 67 , pawilon 31 L

Podziel się