Artykuł sponsorowany Serwer Fujitsu Primergy. Zarządzanie systemem

Serwer Fujitsu Primergy. Zarządzanie systemem

Specjalnie dla serwerów Fujitsu Primergy producent przygotował pakiet ServerView® Suite (iRMC), który umożliwia lokalne i zdalne zarządzanie pracą systemu przez 24 godziny na dobę. Narzędzie wykorzystuje innowacyjne rozwiązania do monitorowania stanu urządzeń, zwiększania ich wydajności oraz analizy potencjalnych problemów. Dowiedz się, co jeszcze oferuje ten prosty w obsłudze pakiet od Fujitsu?

Funkcje pakietu ServerView® Suite

Zdalny kontroler serwerów Fujitsu umożliwia sterowanie systemem, diagnostykę i konfigurację. Reaguje także na awarie i często dokonuje natychmiastowej naprawy. Wśród jego najważniejszych funkcji warto wymienić:

  • monitorowanie wewnętrznych dysków twardych serwera;
  • bezpośrednia komunikacja z czujnikami sprzętowymi, takimi jak wentylatory;
  • informowanie administratora systemu serwerowego Fujitsu o błędach i awariach poprzez SMS lub e-mail;
  • obsługę zdalnego połączenia wielu dysków CD / DVD, HDD lub FDD, które są zlokalizowane w innych miejscach sieci;
  • przechwytywanie wideo do zdalnego rozwiązywania problemów;
  • zarządzanie płytą główną;
  • obsługę bez lokalnej myszy i klawiatury;
  • wbudowane zarządzanie cyklem eksploatacji, które pozwala na skrócenie czasu administracji serwerami o 60 procent, co redukuje koszty zatrudnienia.

 

Ekspert z Centrum Rozbudowy Systemów IT UltraUpgrade twierdzi, że zarządzanie serwerem poprzez  ServerView jest bardzo proste: intuicyjny interfejs oraz łatwy w obsłudze system nawigacji zapewniają wysoki komfort pracy administratorów oraz zwiększają produktywność pracowników z działu IT. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość jednokrotnego logowania do wszystkich składników pakietu, a także opcja zarządzania użytkownikami z uwzględnieniem ról.

 

Kompleksowa kontrola zużycia energii

Zarządzanie serwerem Fujitsu przebiega w sposób energooszczędny, dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania zasilania i sterowania. Administrator może określić tryb, który będzie wykorzystywany przez iRMC do kontroli zużycia energii:

  • minimalna moc – serwer jest zarządzany tak, aby uzyskać najniższą możliwą moc do realizacji zadań (wiąże się to ze spadkiem wydajności);
  • sterowanie przez O/S – zużycie energii jest kontrolowane przez system operacyjny serwera;
  • limit mocy – polega na ustaleniu maksymalnej wartości mocy, która może zostać pobrana przez serwer.

 

W razie potrzeby administrator ma możliwość przełączania trybów lub ustalić ich szczegółowe harmonogramy. Fujitsu Green Policy Innovation to ogólnoświatowy projekt, który ma przyczynić się do zmniejszenia obciążeń środowiska przez IT.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas