Artykuł sponsorowany Kompleksowe szkolenia CAD/CAM z firmą CAM Technology

Kompleksowe szkolenia CAD/CAM z firmą CAM Technology

Systemami, które są powszechnie wykorzystywane jako wsparcie do projektowania i wytwarzania nowych urządzeń, są oprogramowania CAM i CAD. Stosuje się je w branży budowy maszyn, geodezji i elektronice. Umiejętność posługiwania się wspomnianym oprogramowaniem jest aktualnie bardzo cenna. Dlatego też firma CAM Technology opracowała w tym temacie kompletne szkolenie. Co warto wiedzieć na temat CAM/CAD?

Oprogramowanie CAM/CAD - do czego służy?

Oprogramowanie do projektowania i produkcji wspomaganej komputerowo CAM/CAD służy do przygotowywania prototypów, ale też gotowych już produktów. CAD, czyli Computer Aided Design to pierwszy etap. Na tym poziomie tworzone są nowoczesne wizualizacje, do których wykorzystuje się modelowanie graficzne. Następnie przechodzi się do części CAM, oznaczającej Computer Aided Manufacturing. Oznacza to komputerowe wspomaganie wytwarzania obiektów. Aby poznać ich szczegółowe przeznaczenie, warto skorzystać ze szkolenia, które przygotowuje firma CAM Technology. Jak wyjaśnia pracownik:

Znajomość oprogramowania CAM/CAD jest aktualnie pożądaną umiejętnością na rynku pracy. Wykorzystanie nabytej wiedzy przekłada się bowiem na większą efektywność oraz automatyzację pracy.

Dlaczego warto poznać system CAM/CAD?

Największą zaletą oprogramowania CAM/CAD jest możliwość integracji fazy projektowania i produkcji. Do niedawna wszystko działo się na papierze, tymczasem dzięki zastosowaniu komputerów wszystkie prace mogą przebiec znacznie szybciej. Minimalizuje się również w ten sposób koszty z tym związane. Oprogramowanie CAM/CAD to także łatwiejsze przechowywanie i pobieranie gotowych już modeli. Z kolei opracowane dane projektowe mogą być z łatwością udostępniane dalej za pomocą skomputeryzowanych systemów. Wszystko to znacznie zwiększa szybkość produkcji i sprawia, że jest ona mniej pracochłonna. Oprogramowanie CAM/CAD to nowoczesne rozwiązanie, które warto wprowadzić w każdej firmie produkcyjnej, która stawia na rozwój.

Opracowanie:

CAM Technology Sp. z o.o.

Bielsko-Biała , Przybyły 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas