Artykuł sponsorowany Efbi — Osprzęt kablowy: Jakie są rodzaje muf kablowych?

Efbi — Osprzęt kablowy: Jakie są rodzaje muf kablowych?

Instalacje elektryczne, czy też teletechniczne zbudowane są z szeregu różnych elementów, które połączone w określony sposób zwiększają komfort życia i poziom bezpieczeństwa w danym budynku. Z pomocą firmy Efbi zbudujesz każdy ich typ, wiedząc, że każda zastosowana mufa i złączka kablowa będzie charakteryzować się wysokim stopniem niezawodności. Czym są mufy kablowe?

Osprzęt kablowy a bezpieczeństwo instalacji elektrycznych

Każda sieć elektryczna narażona jest na usterki i awarie. Jak informuje nas ekspert z firmy Efbi Sp. z o.o. z Olsztyna:

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna powinna być wykonana tak, aby przerwy w dostawie energii były możliwie najmniej kosztowne i dały się sprawnie usunąć. Pomaga w tym intuicyjny osprzęt kablowy w postaci złączek, końcówek i muf kablowych, których konstrukcja eliminuje możliwość błędu. Te ostatnie służą zapewnienia idealnych właściwości elektrycznych i mechanicznych połączeń w całej instalacji. Dobierane są w zależności od napięcia znamionowego, rodzaju kabla, liczby i przekroju żył oraz technologii ich wykonania.

Do czego stosowane są mufy kablowe?

Jak wyjaśnia nam nasz rozmówca z firmy Efbi, która od 1993 roku zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju urządzeń i artykułów telekomunikacyjnych — dużą popularnością cieszą się mufy przelotowe i przejściowe. Jedne łączą przewody tego samego typu kabla, przejściowe zaś spinają odmienne kable  (np. trójfazowe kable z izolacją papierowo-olejową oraz kable z izolacją z tworzywa sztucznego).

Jak informuje nas specjalista ze wspomnianej firmy oferujący wysokiej jakości produkty elektroenergetyczne specjalnym rodzajem omawianego osprzętu są mufy żelowe oraz  zimnokurczliwe. Te drugie dzięki bardzo dobrym właściwościom elektroizolacyjnym oraz niskim odkształceniom trwałym z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W aplikacjach na niskie napięcie w przypadku stosowania kabli polimerowych nasi rozmówcy polecają mufy żelowe, pozwalające na stabilną pracę w szerokim zakresie temperatur od –40 °C do +90°C.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas