Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać system alarmowy?

Dlaczego warto wybrać system alarmowy?

Bezpieczeństwo jest priorytetem i do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Chcąc spokojnie żyć, musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu nie tylko budynku, ale też domowników, czy pracowników. Montaż domofonów, wideo domofonów, centrali telefonicznych i wszelkiego rodzaju systemów alarmowych, pozwala czuć się bezpiecznie. Nawet jeśli nie ma 100% gwarancji, bo na złodzieja nie ma zamka, to z pewnością alarm odstraszy włamywacza.

Poczucie bezpieczeństwa należy do jednej z najbardziej podstawowych potrzeb. Zasadniczo, jeśli ta potrzeba jest niezaspokojona, to człowiek źle się czuje, ponieważ żyje w strachu, niepewności, a jego życie jest pełne obaw. Postawienie na różnorakie zabezpieczenia jest jednym z najlepszych sposób na poprawę bezpieczeństwa osobistego swojego oraz swoich najbliższych. Zamki i rolety antywłamaniowe są doskonałym rozwiązaniem. Ich uzupełnieniem jest system alarmowy.

Czym jest system alarmowy.

System alarmowy jest to elektroniczne zabezpieczenie oparte na technologii przewodowej lub bezprzewodowej. Jego zadaniem jest odstraszenie włamywacza oraz powiadomienie odpowiednich służb oraz, właściciela posiadłości o nieprawidłowościach. Pełni on więc funkcję prewencyjną oraz informacyjną. Rodzaje systemów alarmowych to: systemy alarmowe, które można podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Generalna różnica polega na kontakcie czujek i kontaktronów z domową centralą. Systemy przewodowe stosuje się rzadziej, ponieważ wymagają poprowadzenia połączeń fizycznych w budynku. Bezprzewodowe systemy są proste w montażu i nie wymagają kucia ścian. Jednak może się zdarzyć, że kontrolę nad ich działaniem uzyska się zdalnie.

Jak działa system alarmowy?

Nowoczesne systemy alarmowe działają na bazie sygnału GPS lub sygnału GSM. Przy sygnale GSM wymagana jest karta od krajowego operatora sieci komórkowej, która musi być aktywna oraz posiadać pakiet Internetu. Czujniki, czujki i kontaktrony, łączą się z centralą, dając jej sygnał, jeśli zajdzie taka sposobność. Kontaktrony działają na zasadzie styku dwóch czujników, kiedy następuje przerwanie łączenia między czujnikami, a alarm jest uzbrojony, wówczas centrala dostaje informację o takiej sytuacji. Wspomniana informacja zostaje przekazana do właściciela alarmu na aplikację w telefonie bądź w postaci smsa oraz w przypadku podpisania umowy z firmą ochroniarską, taka informacja trafia również do wspomnianej firmy.

System alarmowy z dźwiękiem lub bezdźwięczny?

System alarmowy może, ale nie musi wydawać dźwięki. Wszystko zależy od nas. Jeśli chcemy, żeby złodziej został tylko odstraszony, wybieramy system alarmowy z dźwiękiem, ale kiedy, by został złapany na gorącym uczynku, montujemy alarm bez dźwięku. Nowoczesne systemy alarmowe są sterowane za pomocą aplikacji, w której widzimy dokładnie jaka czujka jest uszkodzona czy który kontaktron dał sygnał alarmowy. Poprzez taką aplikację możemy wezwać interwencyjny patrol, uzbroić centralę lub rozbroić system alarmowy. Najczęściej systemy alarmowe posiadają również własne zasilanie w postaci baterii, które załącza się w sytuacji, kiedy ulegnie uszkodzeniu instalacja elektryczna lub będą przerwy w dostawie prądu.

Gdzie montuje się systemy alarmowe?

Systemy alarmowe można montować zarówno w domach prywatnych, firmach i instytucjach. Pracownicy firmy ELWIK z Łodzi mają odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie. Dysponują również odpowiednimi kwalifikacjami i przebyli wiele kursów, które pozwalają na wykonywanie prac m. in. w obiektach:

  • spółdzielni mieszkaniowych
  • administracji nieruchomości
  • wspólnot mieszkaniowych
  • firm i instytucji
  • budownictwa jednorodzinnego.

Opracowanie:

Elwik PUH Elżbieta Żaczek

Łódź , Plantowa 7 lok. 79

Podziel się