Materiał Partnera Ważne kwestie przy organizacji imprez plenerowych

Ważne kwestie przy organizacji imprez plenerowych

W Polsce wszelkie festyny czy zabawy w plenerze od zawsze przyciągają mnóstwo osób, które są zainteresowane spędzeniem czasu wśród znajomych na świeżym powietrzu, otoczeni różnymi atrakcjami i zabawami. Możemy spotkać się z różnymi festynami dla pracowników i ich rodzin, festynami organizowanymi przez kościół czy przez dane miasto. Jest to bardzo popularne, ale czy organizacja festynu się opłaca? Czy warto organizować festyny?

Zalety organizowania festynów

Wśród największych zalet trzeba tutaj wymienić na pewno umożliwienie sobie, jak i innym, spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny oraz bliskich przyjaciół czy znajomych. Wzięcie udziału w plenerowych zabawach z pewnością wpłynie też pozytywnie na naszą kondycję, oraz być może w jakiś sposób przekona nas do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia. Nawet jeżeli my sami już go prowadzimy, lub za nic w świecie nie chcemy zacząć, warto dać taką możliwość innym osobom, ponieważ kto wie, może jeden taki festyn przyczyni się do poprawy jakości życia innych. Lokalne festyny organizowane dla osób mieszkających na danym osiedlu, lub w danym powiecie czy w konkretnej wsi, pomagają również w integracji całej społeczności. Dotyczy to też rzecz jasna festynów firmowych, takie coś może pomóc w integracji zespołu co przełoży się pozytywnie na efektywność ich pracy, co z kolei ma duży wpływ na zyski firmy. Nie można też przejść obojętnie obok zabaw dla dzieci, które wywołają u nich uśmiechy od ucha do ucha!

Atrakcje na festyn

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie atrakcji i zabaw, szczególnie dla najmłodszych, którym może nie wystarczyć spotkanie z bliskimi przy grillu. Dobrym wyborem będzie tutaj. Pozwoli to na zabawienie osób młodszych, oraz przekonanie ich do oderwania się od smartfonów czy komputerów, poprzez pokazanie zabaw plenerowych. Dla niektórych być może będzie to pierwsza taka zabawa, a więc będą mogły na własne oczy przekonać się, że warto spędzać czas aktywnie na dworze, w otoczeniu rówieśników. Można pomyśleć też o różnych atrakcjach dla dzieci oraz ich rodziców, typu wspólne, rodzinne konkurencje, co sprawi, że cała rodzina zacznie współpracować i być może wyniesie to również poza festyn. Poza tym, grille, stoiska z nagrodami, wata cukrowa i przede wszystkim zimne napoje. Dobrym pomysłem jest też zapewnienie gościom stałego dostępu do pitnej wody, najlepiej bezpłatnego, nie chcemy przecież aby ktoś zasłabł czy zemdlał, tym bardziej podczas intensywnej zabawy. Jeżeli chcemy, aby bardzo wyjątkowa, możemy zamówić kilka sporych tortów, np. dla drużyny, które wygrają w konkretnych zawodach. Taki tort dostaniemy u firmy Karolina Godończuk Torcik i spółka, która oferuje różnego rodzaju torty i ciastka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas