Materiał Partnera W co wyposażyć cukiernię?

W co wyposażyć cukiernię?

Słodkie przysmaki nigdy się nie znudzą, dlatego wiele osób decyduje się na założenie własnej cukierni. Trudno się dziwić – pomysł na biznes jest świetny i, w większości przypadków, gwarantuje sukces. Jednak, aby zdobyć przychylność klientów i zapewnić przedsięwzięciu powodzenie, należy zadbać o wiele szczegółów. Radzimy. co warto umieścić w wyposażeniu cukierni.

Podstawowe sprzęty

Wbrew pozorom, założenie niewielkiej, rodzinnej cukierni nie jest wcale aż takie trudne. Do rozkręcenia tego biznesu nie potrzebujecie wyszukanych i drogich sprzętów, wystarczą te podstawowe, których zakup nie jest aż tak kosztowny.

W dzisiejszych czasach domowe wypieki cieszą się ogromną popularnością. Każdy lubi od czasu do czasu skosztować domowego ciasta, nie każdy jednak ma czas na jego upieczenie. Polacy coraz częściej zamawiają w cukierniach wypieki na święta lub różne rodzinne uroczystości. Dlatego, jeśli lubicie piec i dobrze wam to wychodzi, powinniście rozważyć otworzenie małej cukierni. Na początek wystarczą wam podstawowe sprzęty, w tym przede wszystkim profesjonalny piec cukierniczy, który zapewni równomierną obróbkę termiczną i będzie pracować bezawaryjnie. Bardzo istotne są także lady chłodnicze i inne sprzęty umożliwiające przechowywanie wypiekówradzi nasz rozmówca reprezentujący firmę IGLOOTECHNIKA.

Poza piecem, wybranym względem indywidualnych wymagań, warto zainwestować jeszcze w inne rozwiązania, bez których cukiernia nie może funkcjonować. Należą do nich:

  • kuchnie gastronomiczne,
  • akcesoria do dekorowania ciast,
  • akcesoria do pieczenia (rękaw cukierniczy, blachy do pieczenia ciast, formy na muffiny itp.),
  • profesjonalny robot kuchenny (ułatwia przygotowywanie ciast i kremów oraz skraca proces pieczenia),
  • sloty chłodnicze,
  • lady chłodnicze,
  • wózki transportowe,
  • wałkownice do ciasta.

Ponadto, w każdej cukierni powinny znaleźć się szafy i witryny cukiernicze, w których będziecie prezentować wasze wypieki i desery. Warto pamiętać, że ładna ekspozycja wypieków może przesądzić o sukcesie Waszego biznesu.

Dodatkowe rozwiązania

Jeśli chcecie, aby wasza cukiernia wyróżniała się na tle innych, warto pomyśleć o wprowadzeniu do niej dodatkowych rozwiązań. I tak, na przykład, jeśli macie ochotę, poza domowymi wypiekami, serwować klientom pyszną kawę i umożliwić skosztowanie słodkości na miejscu, warto zadbać o dobry ekspres do kawy i dystrybutor do lodów. Oczywiście, kupno wszystkich sprzętów generuje dość duże koszty, dlatego warto zdecydować się na nie dopiero wtedy, gdy biznes zacznie się rozkręcać i będzie przynosił pierwsze zyski.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie asortymentu swojej cukierni może być także zakup maszyny do wytwarzania pralin lub urządzenia do tworzenia wafli, czyli waflarki (z jej pomocą można wypiekać wafle do lodów i rurek z kremem).

Podsumowując, założenie własnej cukierni to świetny pomysł na biznes, jednak aby odnieść sukces potrzebny jest nie tylko talent do pieczenia, ale również odpowiedni sprzęt. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas