Materiał Partnera Gdzie znajdziesz smaczny tort artystyczny?

Gdzie znajdziesz smaczny tort artystyczny?

Domowe wypieki smakują o wiele lepiej niże te, które kupujemy w cukierniach. Niestety, nie każdy z nas ma czas i chęci, aby samodzielnie upiec tort. Zwłaszcza wtedy, kiedy tortu musi być nie tylko pyszny, ale też duży i pięknie przyozdobiony. Torty artystyczne są chętnie kupowane na wesela, osiemnastki i inne większe imprezy. Gdzie je kupować, aby były nie tylko ładne, ale też wszystkim smakowały?

Piękny nie znaczy smaczny!

W wielu cukierniach możesz znaleźć torty artystyczne, lecz nie zawsze są one wysokiej jakości. Bardzo często są one wytwarzane na masową skalę, szczególnie w przypadku cukierni sieciowych. Torty z pierwszej lepszej cukierni mają wiele wad. Pierwszą jest niedokładne wykonanie. I choć mogą być ozdobione różnego rodzaju figurkami z masy cukrowej lub marcepanu, większość z nich to proste dekoracje, a niekiedy nawet wykonane niedbale. Drugim minusem jest smak. Nie da się ukryć, że wiele cukierni stara się redukować koszty produkcji ciast, stosując tanie dodatki i wypełniacze do kremów oraz ciasta. Gdzie szukać pysznego i pięknego tortu? Przede wszystkim nie daj się zwieść pozorom! Nie oceniaj przysłowiowej książki po okładce i zanim zamówisz duży tort weselny – upewnij się, że wyroby danej cukierni nie tylko ładnie wyglądają, ale też dobrze smakują.

Gdzie zamówić tort?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup tortu z profesjonalnej pracowni cukierniczej np. Pracowni Tortów Artystycznych Kamili Furmaniak. Tego typu miejsca zajmują się realizacją indywidualnych zamówień i wykonują swoje ciasta z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Kupując w pracowni tortów, masz pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Przed złożeniem zamówienia możesz również umówić się na degustację, aby zdecydować, czy tort odpowiada ci zarówno pod względem wyglądu, jak i smaku.

Jaki motyw wybrać?

Wszystko zależy od tego, na jaką imprezę zamawiasz tort. Na weselach królują przede wszystkim torty przyozdobione kwiatami – świeżymi lub wykonanymi ze specjalnej, jadalnej masy. Jeśli zamawiasz tort na osiemnastkę, wybierz motyw, który będzie związany z jubilatem. Torty artystyczne mogą mieć rozmaite kształty i dekoracje. W pracowni zamówisz zarówno klasyczne, okrągłe torty, jak i te o fantazyjnych formach np. w kształcie gitary lub opony samochodowej. Torty artystyczne są również chętnie kupowane na Pierwszą Komunię Świętą oraz Chrzest Święty. Na te okazje pasują motywy nieco subtelniejsze, z delikatnymi dekoracjami w formie kwiatów lub świętych figurek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas