Materiał Partnera Dowiedz się, dlaczego warto zamawiać torty artystyczne

Dowiedz się, dlaczego warto zamawiać torty artystyczne

Torty artystyczne to specyficzne wypieki odznaczające się niepowtarzalnym wyglądem. Zazwyczaj nie ma dwóch takich samych ciast, choć cukiernicy mogą je przygotować. Każde jest bogato zdobione i kształtowane tak, że wygląda jak rzeźba. Stanowi, zatem połączenie walorów dekoracyjnych z kulinarnymi. Czy warto zamawiać opisywane desery? Tak i to z kliku powodów, które przybliżamy w poniższym artykule.

Podstawowe zalety tortów artystycznych

Dlaczego zamawianie artystycznych tortów dla dzieci lub dorosłych jest dobrym pomysłem? Po pierwsze, dlatego, że można dopasować ich smak do upodobań osób, dla których będą prezentem. Klienci cukierni sami wybierają czy bazą deseru będzie ciasto biszkoptowe czy kruche. Mają też możliwość zdecydowania o rodzaju masy. Do wyboru są najczęściej wersje z:

  • dżemów, konfitur, powideł,
  • bitej śmietany,
  • kremów czekoladowych lub w owocowych smakach,
  • musów owocowych.

Powyżej znalazła się przykładowa oferta cukierni piekących torty artystyczne. Zarówno ciasta jak i kremy mogą mieć o wiele więcej smaków. Często powstają niepowtarzalne kompozycje łączące kilka aromatów. Tu wszystko zależy od preferencji klientów i wskazówek wykonawcy.

Wygląd tortów na zamówienie

Artystyczne wypieki nie są zwykłymi deserami więc cukiernicy nie skupiają się wyłącznie na smaku. Torty spełniają jeszcze jedną, ważną rolę, o której nie można zapominać. Interesujące nas ciasta to także jadalne ozdoby, dlatego ich wygląd ma ogromne znaczenie. Szczególnie, gdy są to urodzinowe lub imieninowe niespodzianki. Osoby piekące zawodowo mogą pochwalić się umiejętnościami malarskimi i rzeźbiarskimi. Dzięki temu ich wyroby przybierają najróżniejsze wielkości i kształty. To zaleta dla klientów, bowiem dopasują wygląd tortu do zainteresowań obdarowywanych bliskich. Wypieki mogą przedstawiać postaci z bajek, filmów i książek. Wyobrażą hobby, ulubiony sport, zwierzęta, sprzęty elektroniczne. Wszystko, co podyktuje wyobraźnia.

W miejscach takich jak Pracownia Tortów Artystycznych Kamili Furmaniak powstają prawdziwe dzieła sztuki. To, że wypieki przybierają niemal dowolną formę niesie ze sobą kolejną zaletę. Sprawia, że ciasto będzie idealnie dopasowane do uświetnianej okazji. Do wyboru są torty weselne, rocznicowe, komunijne, na imprezy firmowe. A to tylko kilka podstawowych przykładów. Na koniec należy wspomnieć o jeszcze jednej, równie ważnej kwestii czyli o produktach. Torty tworzone na zamówienie powstają z naturalnych składników wysokiej jakości. Nie są stosowane gotowe ciasta, masy i dodatki. Każdy element deseru jest przygotowywany od podstaw. To, dlatego smak i wygląd całości jest niepowtarzalny. Zatem zdecydowanie warto zamawiać takie torty.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas