Materiał Partnera Dlaczego w restauracji warto wybierać dania kuchni polskiej?

Dlaczego w restauracji warto wybierać dania kuchni polskiej?

Szybkie tempo życia i związany z tym brak czasu czy niechęć do wychodzenia z domu po zakupy sprawiają, że chętnie korzystamy z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji. Zdecydowana większość z nich oferuje przy tym możliwość zamówienia z dowozem lub odbiorem osobistym dań na wynos. Kuchnia polska to jedna z dostępnych opcji – dlaczego warto ją wybierać? Odpowiedź poznasz, czytając poniższy artykuł.

Smaczne i zdrowe – jak u mamy

Potrawy kuchni polskiej są wszystkim dobrze znane. Towarzyszą nam od dzieciństwa i zawsze kojarzyć się będą z rodzinnymi posiłkami. Oferujące je restauracje wykorzystują do ich wykonania typowe dla regionu produkty, w tym ziemniaki i rodzime warzywa. A powszechnie wiadomo przecież, że to, co znane i lubiane smakuje najlepiej. Jedzenie dań przyrządzonych z lokalnych składników jest też pożyteczne dla zdrowia. Należy bowiem zaznaczyć, że niektóre orientalne przysmaki mogą zaszkodzić, ponieważ nasz układ trawienny nie jest do nich przyzwyczajony. Problemy po takim posiłku całkowicie odbierają radość z jedzenia, którą powinniśmy odczuwać.

Ponadto restauracje serwujące kuchnię polską, wśród nich Lunch Bar Kardamon w Katowicach, przykładają ogromną wagę do jakości swoich potraw. Cały proces obejmuje nie tylko selekcję najlepszych produktów, ale również ich przyrządzenie w sposób zgodny ze standardami higieny i obróbki żywności. Dzięki temu na nasz stół trafiają pełnowartościowe, pyszne posiłki przywodzące na myśl domowe obiady mamy. Dbałość o zbilansowaną dietę jest szczególnie ważna, gdy obowiązki zawodowe lub rodzinne pozostawiają niewiele czasu na gotowanie. Gotowe dania, dodatki w proszku nie zapewnią nam odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zamiast więc odgrzewać wątpliwej jakości produkt w mikrofalówce, skorzystajmy z oferty pobliskiej polskiej restauracji.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

W przypadku zamówień z dowozem czy na wynos ważną rolę odgrywają też opakowania, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej temperatury dań, a także ich stanu, by po otwarciu pudełek prezentowały się apetycznie. Tu lokale gastronomiczne również stają na wysokości zadania, proponując klientom szczelne opakowania, w których posiłek bez problemu może przebyć drogę nawet kilku kilometrów. To istotne dla naszej satysfakcji, a jednocześnie konieczne, jeśli chcemy jeść w domu

Ten nowoczesny wymiar potraw polskiej kuchni sięga jednak dalej. Należy bowiem zaznaczyć, że wbrew temu, co zarzucają jej niektórzy, nie musi być nudna. Zyskuje na popularności dzięki nowym formom i zaskakującym rozwiązaniom, po jakie sięgają kucharze. Oczywiście, w menu nadal znajduje się żurek z jajkiem i kotlet schabowy, ale oprócz tego warto zwrócić uwagę na dania z ryb – sandacza, dorsza i miruny – a także różne rodzaje placków ziemniaczanych oraz pierogów. W odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania restauracje coraz częściej też włączają do swojej oferty opcje wegetariańskie, na przykład pierogi ze szpinakiem czy placki z cukinii. Warto przy tym zaznaczyć, że tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami oraz ruskie są z natury wegetariańskie i nie wymagają modyfikacji, by spełnić wymagania jaroszy.

Opracowanie:

Restauracja Polska Kardamon

Katowice , Józefowska 90

  • tel. 730 219 217

Podziel się