Artykuł sponsorowany Na czym polega faktoring?

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa, która umożliwia przedsiębiorcy uzyskanie środków finansowych zaraz po dokonaniu sprzedaży lub wykonaniu usługi. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat? Kto może z niego korzystać? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, a także przybliżymy ofertę MG Kancelarii Finansowej. Zapraszamy firmy i spółki z całej Polski.

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa, która zapewnia przedsiębiorcy finansowanie działalności na podstawie bieżących faktur, a także ochronę przed ryzykiem braku zapłaty za dostarczony towar bądź wykonaną usługę. Jak wygląda to w praktyce? Właściciel przedsiębiorstwa przekazuje firmie udzielającej finansowania faktury z odroczonym terminem płatności, która to wypłaca faktorantowi należność z faktury nawet w kilka minut po jej przekazaniu. Najprościej rzecz ujmując, faktoring polega na szybkiej zamianie faktur na gotówkę, co pozwala na finansowanie bieżącej działalności firmy oraz poprawia jej płynność finansową. Jest to szczególnie przydatne w firmach, w których standardową praktyką jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności.

Korzyści wynikające z faktoringu

Faktoring to nowoczesne narzędzie przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy borykają się z problemami finansowymi wskutek braku gotówki na bieżącą działalność. Ten sposób finansowania pozwala szybko pozyskać środki pieniężne na funkcjonowanie biznesu. Co więcej, umożliwia także dalsze utrzymywanie Odroczonych płatności na wystawianych przez siebie fakturach. A korzyści, jakie z tego płyną to z pewnością zadowolenie swoich kontrahentów, a także budowanie trwałej i pozytywnej relacji biznesowej. Firmą, która specjalizuje się w faktoringu dla podmiotów gospodarczych,

MG Kancelaria Finansowa. Przedsiębiorstwo działa na rynku od ponad dekady, oferując różnego rodzaju usługi finansowe. Specjalnością firmy są usługi kredytowe oraz pożyczkowe, a także: leasing samochodów, koparek maszyn samobieżnych, oddłużanie przez upadłość, konsolidacje, czyszczenie zamkniętych zobowiązań w Bik, oraz wiele innych.

Jak widać faktoring to nie tylko zewnętrzne źródło finansowania, alternatywne dla kredytów i pożyczek, ale także doskonały sposób na zarządzanie działalnością. firmy czy spółki .

Opracowanie:

MG Kancelaria Finansowa mgr Marek Gudan

Augustów , Mickiewicza 2A lok. 61

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas