Artykuł sponsorowany Kredyt na oświadczenie. Formalności i zasady udzielania

Kredyt na oświadczenie. Formalności i zasady udzielania

Kredyt na oświadczenie jest najprostszą formą uzyskania finansowania. Nie wymaga spełnienia wielu formalności, a zasady udzielania są bardzo proste. Należy jednak pamiętać, że także w przypadku kredytu bez zaświadczeń bank lub inna instytucja udzielająca pożyczki sprawdza zdolność oraz wiarygodność klienta. W jaki sposób jest udzielany i co warto wiedzieć o kredycie na oświadczenie?

W przypadku konieczności uzyskania niewielkiej kwoty w dość krótkim czasie najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu na oświadczenie. Cała procedura może zająć zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Wystarczą dane dotyczące kredytobiorcy oraz pracodawcy.

Jakie formalności należy spełnić biorąc kredyt na oświadczenie?

W przypadku korzystania z tej formy finansowania jedyne co będzie nam potrzebne to dowód osobisty. Taką opcję oferuje wiele różnych banków, a wniosek można często złożyć przez internet lub telefon bez wychodzenia z domu. Jeśli zależy nam na złożeniu wniosku do wielu różnych instytucji w celu porównania ofert i wybrania najlepszej z nich, warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców finansowych. Na terenie województwa Małopolskiego, a także części Podkarpackiego oraz Świętokrzyskiego pomoc w uzyskaniu kredytu na oświadczenie oferuje firma dFinance.pl. Dodatkowo, składając wniosek za pośrednictwem nie obniżymy swojej punktacji w BIK, co będzie miało wpływ na uzyskanie lepszej oferty finansowania.

Co jeszcze oprócz danych z dowodu osobistego jest potrzebne do uzyskania kredytu na oświadczenie? Dane dotyczące pracodawcy oraz zarobków, które uzyskujemy. W przypadku uzyskiwania środków finansowych od wielu różnych pracodawców najlepiej wskazać wszystkie z nich. Również renta lub niektóre świadczenia mogą wchodzić w skład naszego dochodu, co zwiększy naszą zdolność.

Zasady udzielania kredytu na oświadczenie

Bank nie udzieli kredytu każdemu. Dla instytucji finansowych najważniejsze jest, czy kredytobiorca będzie w stanie regularnie spłacać zadłużenie. Z tego względu kredyt na oświadczenie opiewa zazwyczaj na mniejsze kwoty, niż pożyczka wymagająca przedstawienia dokumentów dochodowych. Na podstawie oświadczenia, które powinno być zgodne ze stanem faktycznym (ponieważ posiada moc prawną) oraz po weryfikacji w bazach informacji kredytowej bank określa, jaką wiarygodność oraz zdolność kredytową posiadamy. Na tej podstawie wydaje decyzję – pozytywną lub negatywną. W przypadku decyzji pozytywnej nie pozostaje nic innego jak podpisanie dokumentów oraz uruchomienie kredytu wraz z wypłatą środków.

Należy jednak pamiętać, że dla banku takie zobowiązanie wiąże się z większym ryzykiem – z tego względu oprocentowanie może być wyższe niż w przypadku kredytu z zaświadczeniem. Jednak proces uzyskania finansowania jest zdecydowanie szybszy, możliwy do wykonania przez telefon, a także nie wymaga uzyskania niezbędnych dokumentów dotyczących zatrudnienia i zarobków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas