Materiał Partnera Kredyt na mieszkanie z doradcą finansowym

Kredyt na mieszkanie z doradcą finansowym

Podpisanie umowy kredytu hipotecznego i zakup mieszkania, to jedne z najbardziej stresujących rzeczy w życiu. Ilość dokumentów i kruczków prawnych przytłacza. Czy można przejść przez ten proces bez szwanku?

Mnogość ofert

Gdy znajdziemy już mieszkanie naszych marzeń, zazwyczaj nas na nie nie stać. Aby móc je nabyć, musimy zwrócić się do banku i wziąć kredyt hipoteczny.

Musimy podjąć decyzję, czy chcemy mieć oprocentowanie stałe, czy zmienne. Ważna jest też wielkość wkładu własnego, a także nasz wiek. Wydaje nam się, że wszystko już wiemy, ale we wniosku musimy odpowiedzieć na kolejne pytania, np. o rodzaj rat - czy będą równe, czy malejące.

Zdolność kredytowa

Ilość członków rodziny, współkredytobiorcy, typ umowy z pracodawcą czy to, że pozostajemy w małżeństwie lub konkubinacie - dla menadżera w instytucji finansowej przeważyć mogą  szczegóły, które pozornie nie mają wpływu na naszą sytuację finansową. Proces weryfikacyjnymoże wydawać nam się wręcz absurdalny, jednak jego wynik zdecyduje o tym, czy i na jakich warunkach otrzymamy kredyt na mieszkanie.

Papierkowa robota

Już na etapie wypełniania wniosku ilość dokumentów może zaskoczyć. Jest to bardzo czasochłonne. Do tego potrzebne są załączniki: oświadczenia od pracodawcy, wyciągi z ZUS, PIT-y z ubiegłych lat to tylko niektóre z nich.

Zanim poznamy naszą zdolność kredytową, warto wysłać wnioski do kilku banków, żeby porównać oferty. W każdej instytucji wniosek będzie wyglądał trochę inaczej. Na kolejnych etapach także nie jest łatwiej...

Kruczki prawne

Zanim otrzymamy wzór upragnionej umowy, musimy podpisać jeszcze umowy przedwstępne z deweloperem i skompletować kolejne dokumenty. Gdy mamy już ją przed sobą, musimy zmierzyć się z trudnym językiem bankowym i dodatkowymi wydatkami. Często na obniżenie raty do kwoty oferowanej na początku wpływa m.in. skorzystanie z innych produktów bankowych czy wykupienie ubezpieczeń Czujemy się rozczarowani, ale na myśl o ponownym przejściu tego procesu zaczyna nas boleć głowa. Wszystko byłoby prostsze, gdybyśmy już na początku skorzystali z usług doradcy finansowego.

Jak znaleźć doradcę finansowego?

Na rynku mamy duże korporacje i samodzielnych doradców świadczących usługi na równie wysokim poziomie. Do takich osób w województwie kujawsko-pomorskim należy Marcin Malinowski.

Doradca finansowy sprawi, że uzupełnianie wniosków będzie trwało znacznie krócej. Wymieni  potrzebne załączniki i podpowie, jak wypełnić rubryki, aby nie zaniżać  zdolności kredytowej. Będzie pośredniczył między nami a bankiem w rozmowach prowadzących do podpisania umowy kredytu hipotecznego. Dopilnuje formalności, wytłumaczy, jakich kosztów i ostatecznej wysokości raty się spodziewać, a także przypomni o formalnościach, które pojawiają się po podpisaniu umowy. Dzięki niemu szybko i sprawnie przejdziemy przez proces wyboru kredytu , aż do podpisania umowy, która pozwoli nam na zamieszkanie w miejscu naszych marzeń.

Podziel się