Artykuł sponsorowany Czym zajmują się multiagencje ubezpieczeniowe?

Czym zajmują się multiagencje ubezpieczeniowe?

Agencje ubezpieczeniowe, jak sama nazwa wskazuje, zajmują się doradztwem i sprzedażą różnego rodzaju ubezpieczeń. Swoistym rodzajem firmy sprzedającej ubezpieczenia jest multiagencja ubezpieczeniowa. Wiele osób zastanawia się, na czym polega jej działalność i czym różni się od standardowego towarzystwa ubezpieczeniowego. Opisujemy to dokładnie w poniższym artykule.

Czym jest multiagencja ubezpieczeniowa?

Multiagencja to firma, w której możemy kupić ubezpieczenia. Od agencji ubezpieczeniowej różni się tym, iż w jej ofercie znajdziemy produkty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu agent ubezpieczeniowy jest w stanie porównywać oferty wielu firm, aby wybrać produkt najbardziej spełniający oczekiwania klienta. Agenci ubezpieczeniowi pracujący na rzecz tylko jednego towarzystwa mają więc o wiele mniejszą ofertę. Jednak sprzedaż polis ubezpieczeniowych to nie wszystko. Cała obsługa klienta również leży po stronie multiagenta. Zajmuje się on więc wypowiedzeniami umów czy uczestnictwem w procesach likwidacji szkody. Warto podkreślić, że multiagencja musi mieć wykupione ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej (zaś agent "jednego" towarzystwa nie ma takiego obowiązku). Udając się do multiagencji ubezpieczeniowej jesteśmy w stanie porównać wiele ofert i samodzielnie zadecydować, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze – lub skorzystać z podpowiedzi multiagenta. Z kolei gdyby multiagent dokonał jakiegoś zaniedbania, ubezpieczenie wypłacane jest z jego polisy, tak więc jesteśmy bezpieczni. Gdy multiagencja jest formą spółki, ubezpieczenie OC musi posiadać każdy z jej wspólników.

Gdzie lepiej wykupić polisę ubezpieczeniową?

Mając na uwadze powyżej opisane różnice między „zwykłą” agencją ubezpieczeniową, a multiagencją, wyraźnie widać, że z perspektywy klienta lepszym wyborem jest multiagencja. Tych na rynku znajdziemy sporo, jedną z nich jest chociażby firma Juszkiewicz Ubezpieczenia. Jeśli lubimy mieć wybór i porównywać różne rozwiązania przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skorzystać z usług multiagenta. Jest to często dobry sposób na wybranie dobrej ekonomicznie opcji, jednak cena polisy to tylko jedna strona medalu. Polisy ubezpieczeniowe mają szeroki zakres i jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, warto skorzystać z pomocy doświadczonych agentów, którzy doskonale znają produkty firm, z którymi współpracują. W przypadku multiagencji mamy również zapewnione bezpieczeństwo na wypadek losowych sytuacji czy zaniedbania, w postaci ubezpieczenia OC agenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas