Artykuł sponsorowany Czy warto decydować się na konsolidację kredytów?

Czy warto decydować się na konsolidację kredytów?

Spłacanie kilku kredytów w tym samym okresie jest dla pożyczkobiorcy często niełatwe z wielu względów. Przede wszystkim konieczne jest przestrzeganie terminów dla każdej z rat. Nie mogą być one pomniejszone i rozłożone na dłuższy czas, co w przypadku tymczasowego braku gotówki jest bardzo problematyczne. Istnieje jednak możliwość uzyskania tzw. kredytu konsolidacyjnego. Na czym polega i czy jest on korzystny?

Czym jest konsolidacja kredytów?

Osoby, które spłacają jednocześnie wiele zobowiązań, mogą dokonać połączenia wszystkich rat w jedną. To możliwość, jaką daje kredyt konsolidacyjny. Jego wzięcie oznacza regularne spłacanie wszystkich pożyczek przez bank, który natomiast od kredytobiorcy pobiera stałą opłatę w postaci jednej, wygodnej raty. W ten sposób łączymy wszystkie zobowiązania w jedno, co jest niezwykle komfortowe, ale ma też wiele innych zalet. Pozwala bowiem m.in. na wydłużenie okresu spłaty o nawet kilkadziesiąt miesięcy.

W takim przypadku miesięczna rata łączna będzie niższa od kilku płaconych niezależnie od siebie. Dzięki konsolidacji możemy zatem pozbyć się uciążliwego zadłużenia wynikającego np. z wpadnięcia w spiralę kredytową. Przy decyzji o wzięciu kredytu konsolidacyjnego musimy być jednak bardzo uważni. Easykredyt obecnie Fines Operator Bankowy współpracuje ze wszystkimi bankami, dając kredytobiorcom możliwość dopasowania wygodnego i przede wszystkim bezpiecznego dla nich wyjścia z pętli zadłużeń. W tym punkcie będziemy mogli też opłacić ratę bez konieczności wykonywania kilku lub kilkunastu przelewów każdego miesiąca. Czy jednak każdy kredyt można skonsolidować?

Jakie kredyty można skonsolidować?

Konsolidacja zobowiązań przeznaczona jest zarówno dla osób, które zaciągnęły wiele tzw. chwilówek, jak i kredytobiorców z pożyczkami rozłożonymi nawet na kilkadziesiąt lat. W większości banków oferujących kredyt konsolidacyjny możliwe jest uzyskanie finansowego wsparcia w wysokości sięgającej średnio od 5 do 300 tysięcy złotych. Sprawia to, że bez większych przeszkód skonsolidujemy kredyt hipoteczny, gotówkowy i np. raty z pożyczki konsumenckiej. W ten sposób można też wygodnie spłacić limit w ROR i kartę kredytową.

Niektóre z banków nie dają jednak możliwości skonsolidowania kredytów o znacznej wysokości – hipotecznych lub samochodowych. Aby dowiedzieć się, jakie mamy możliwości w zakresie połączenia wszystkich naszych zobowiązań w jedną, wygodną ratę, udajmy się do punktu zajmującego się doradztwem kredytowym. To ważne także ze względu na zróżnicowane warunki konsolidacji w konkretnych bankach. Mowa m.in. o realnej rocznej stopie oprocentowania, która może wynieść od zaledwie 15%, do nawet 30-35%.

Konsolidacja kredytów jest zatem rozwiązaniem wartym uwagi, jednak musimy pamiętać o dokładnym przeanalizowaniu propozycji banku. Z tego względu przy łączeniu zobowiązań w jedną ratę zdecydujmy się na wspomniane już usługi doradcy kredytowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter