Materiał Partnera Czy warto korzystać z karty kredytowej?

Czy warto korzystać z karty kredytowej?

W Polsce karty kredytowe nie są tak popularne, jak za granicą, ale coraz więcej osób zastanawia się nad stosowaniem tego rodzaju płatności. I choć karty kredytowe funkcjonują na rynku od lat, nadal wiele osób nie wie, w jaki sposób działają i czy będzie to dla nich korzystne rozwiązanie. Kiedy warto zdecydować się na kartę kredytową i w jaki sposób możesz ją założyć?

Jak działa karta kredytowa?

Jednym z często popełnianych błędów jest nazywanie kartą kredytową po prostu karty płatniczej, która służy do obsługi środków zgromadzonych na koncie. I choć są one niemal identyczne, pełnią różne funkcje. W przypadku karty kredytowej użytkownik korzysta z określonego limitu kredytowego i nie musi w danej chwili dysponować zgromadzonymi środkami. Rozsądne korzystanie z karty to rozwiązanie wygodne i może przynieść wiele korzyści. Terminowe spłacanie karty kredytowej pozwala na uniknięcie odsetek, a termin spłacania zwykle wynosi więcej niż miesiąc.

Jak ją założyć?

Żeby założyć kartę kredytową i dowiedzieć się więcej na temat jej działania, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym doradcą finansowym np. firmą Kredyty Magdalena Mucha. Jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z karty kredytowej, nie zakładaj jej na własną rękę. Karty kredytowe możesz znaleźć w ofercie każdego banku, a niekiedy nawet parabanków, które rządzą się zupełnie innymi prawami. Wiele parabanków jest nastawionych wyłącznie na zysk, a dobro klienta jest spychane na dalszy plan. Banki muszą przestrzegać Prawa bankowego, dlatego to właśnie z ich oferty powinieneś korzystać! Doradca kredytowy pomoże ci znaleźć ofertę idealnie dostosowaną do twoich potrzeb, abyś mógł czuć się bezpiecznie i cieszyć z dodatkowego źródła finansów.

Kiedy warto się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli zalety korzystania z karty kredytowej wpisują się w twoje potrzeby – załóż ją! Wśród największych plusów tego rozwiązania można wymienić:

  • okres bezodsetkowego kredytu (czasami nawet ponad 60 dni),
  • banki nie pobierają prowizji,
  • możliwość rozłożenia spłaty na raty,
  • zminimalizowane ryzyko kradzieży środków,
  • możliwość płacenia nie jest uzależniona od zgromadzonych środków.

Karta kredytowa to również ciekawe promocje i systemy typu moneyback, które polegają na zwracaniu na konto określonej kwoty wydanej na zakupy. Karta kredytowa to po prostu wygoda, dlatego warto przemyśleć jej założenie. Jest ona szczególnie polecana teraz kiedy coraz więcej osób stawia na transakcje bezgotówkowe nie tylko w przypadku zakupów internetowych, ale również stacjonarnych.

Opracowanie:

Magdalena Mucha Kredyty

Stok Lacki-Folwark , Klinowa 57

Podziel się