Materiał Partnera Kredyt obrotowy dla firm – to się opłaca, tylko z pomocą doradcy finansowego!

Kredyt obrotowy dla firm – to się opłaca, tylko z pomocą doradcy finansowego!

Kredyty obrotowe dla firm, to wielokrotnie sposób na realizowanie przedsięwzięć bieżących danego podmiotu gospodarczego. Niestety „obrotówki” w świecie biznesu często porównywane, są do „chwilówek”, wykorzystywanych przez klientów indywidualnych, a to wiąże się z szybkim zasileniem finansowym, ale także często z niezbyt korzystnymi warunkami spłaty. Jeśli jednak podejmiesz współpracę z doradcą finansowym, będziesz stał na wygranej pozycji!

Czym jest kredyt obrotowy?

Jeśli chodzi o definicję kredytu obrotowego, jest to szybko udzielany zastrzyk finansowy dla firm, które borykają się z płynnością finansową. Mogą one być zaś przeznaczone przez przedsiębiorcę na dowolne cele, zarówno związane z zakupem wyposażenia biurowego, towarów, czy surowców, jak i też dotyczące regulowania zobowiązań względem wierzycieli (kontrahentów), a nawet banków – spłaty innych kredytów, czy pożyczek.

Dlaczego pomoc doradcy finansowego jest tak ważna?

Kredyty obrotowe dla firm to nie to samo, co zwykłe kredyty gotówkowe klientów indywidualnych. Należy je zawsze ujmować w dłuższej perspektywie kondycji finansowej firmy, opierając się o dane z ksiąg przychodów i rozchodów (przy księgowości uproszczonej), czy ksiąg rachunkowych (przy księgowości pełnej). Tylko po wnikliwej analizie ekonomicznej przedsiębiorstwa, a także po określeniu ekonomicznego ryzyka, można przystąpić do wyszukiwania odpowiednich ofert kredytu obrotowego. Takim działaniem zajmuje się właśnie doradca finansowy, który wyznaczy dokładnie potrzeby firmy, zakres jej wydolności, a w następnych etapach podejmie się negocjowania warunków z wieloma bankami spośród, których wybrane będzie najkorzystniejsze rozwiązanie. Takie z pewnością uzyska dla Ciebie doświadczony doradca finansowy Marzena Szewczyk, która zadba m.in. o to, aby obniżyć koszty prowizji bankowej. Mowa o opłatach za rozpatrzenie wniosku, o kosztach związanych z podwyższeniem limitu kredytowego, o kosztach dotyczących prowizji za niewykorzystane środki, czy o dodatkowym zabezpieczeniu dostosowanym do rodzaju działalności, np. hipoteka, cesja lub zastaw.

Zastanów się nad faktoringiem…

Podejmując współpracę z doradcą finansowym, nie tylko będziesz mógł uzyskać preferencyjny kredyt obrotowy, ale także będziesz mógł zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem, zwanym faktoringiem. Jest ono dedykowane dla przedsiębiorstwa zadłużonych, a polega na wykupie ich nieprzeterminowanych wierzytelności przez specjalistyczne podmioty. Wielokrotnie jest to opcja korzystniejsza, niż kredyt obrotowy, zwłaszcza dla firm, które mają krótki staż, niewielką historię kredytową, które nie mogą pozwolić sobie na zabezpieczenie kredytowe, czy też które wystawiają faktury z odroczonym terminem spłat. 

Opracowanie:

Marzena Szewczyk

Drogoszewo , Powstańców 22A

  • tel. 607 285 634

Podziel się