Artykuł sponsorowany Na czym polega konsolidacja kredytów?

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów może dać wiele korzyści osobom, które mają na sobie zbyt wiele zobowiązań finansowych. Rozwiązanie, jakiem jest kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie wszystkim kredytów w jeden, co daje wiele korzyści, przede wszystkim ułatwia spłatę zobowiązań. Podczas podejmowania decyzji o kredycie konsolidacyjnym należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które będą świadczyły o tym, czy będzie to dla nas opłacalne.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku mniejszych kredytów gotówkowych w jedną całość. Konsolidacja kredytów, którą oferuje Credit Expert, umożliwia uniknięcie nieterminowej spłaty kredytu lub pożyczki w sytuacji, gdy jedna osoba wzięła na siebie za dużo zobowiązań finansowych. Kredyt konsolidacyjny umożliwia spłatę tylko jednej raty miesięcznie, a do tego jej wysokość zazwyczaj jest niższa niż sumy wszystkich obciążeń finansowych, które mieliśmy do tej pory. Oczywiście wszystko uzależnione jest od długości kredytu oraz warunków, na jakie się zgodzimy. Wyróżnić można dwa rodzaje kredytu konsolidacyjnego. Pierwszy z nich to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, zaś drugi to kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie konsolidacyjnym?

Kiedy podjęliśmy już decyzję dotycząca skonsolidowania kredytów, ważne jest by sprawdzić, gdzie będzie się to opłacało najlepiej. W tym celu dobrze jest złożyć zapytanie kredytowe do kilka różnych banków jednocześnie. Każdemu bankowi powinniśmy przedstawić identyczne założenia. Od instytucji finansowych otrzymamy weryfikację, którą można wesprzeć korzystając z dostępnych rankingów i narzędzi. Poddając ocenie zasadność i opłacalność przedsięwzięcia, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na:

  • Wysokości raty kredytu konsolidacyjnego. Rata po konsolidacji kredytów powinna być niższa niż suma dotychczasowych obciążeń. Jedynie w przypadku skrócenia terminu spłacenia kredytu, rata może być większa.
  • Całkowitą kwotę kredytu do spłaty. Oczywiście im niższa ta kwota będzie tym lepiej, jednakże warto mieć na uwadze, że wydłużenie okresu spłacania kredytu wiąże się z większymi kosztami ogólnymi.
  • Nowy okres spłaty. Jeśli wydłużymy termin spłacania kredytu, to raty miesięczne będą niższe, a całkowita kwota do zapłacenia będzie wyższa.
  • Rzeczywistą roczną Stopę Oprocentowania, czyli RRSO. Wskaźnik ten daje możliwość szybkiego porównania ofert kredytowych. Należy jednak mieć na uwadze, że nie uwzględnia on wszystkich dodatkowych opłat związanych z kredytem.
  • Konsekwencje będące efektem opóźnień w spalcie kredytu. Przed wzięciem kredytu konsolidacyjnego należy upewnić się, jakie są zasady dotyczące opóźnień w spłatach, ponieważ może zdarzyć się, że w przypadku chwilowych problemów bank może nam zwiększyć oprocentowanie, a nawet ma prawo do wypowiedzenia umowy.
  • Wymagane zabezpieczenia. Jeśli wynegocjujemy dla siebie lepsze warunki kredytu, wówczas bank może się dodatkowo zabezpieczyć, np. hipoteką, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami związanymi z wycena nieruchomości.

Biorąc kredyt konsolidacyjny ułatwiamy sobie życie, ponieważ zamiast kilku rat różnych kredytów spłacamy jedną ratę miesięcznie, która dodatkowo zazwyczaj jest niższa niż suma dotychczasowych naszych obciążeń finansowych. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dobrze się zastanowić nad każdym aspektem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas