Artykuł sponsorowany Bezpieczne podróżowanie dzięki ubezpieczeniu turystycznemu

Bezpieczne podróżowanie dzięki ubezpieczeniu turystycznemu

Ubezpieczenie turystyczne jest formą polisy dającą gwarancję wsparcia w razie wypadków lub kłopotów podczas wyjazdu. Im dalej się udajemy lub im bardziej intensywnie zamierzamy spędzać czas, tym bardziej czynnik ryzyka wzrasta. Dobranie odpowiedniego pakietu do stylu naszego wypoczynku zapewnia bezpieczniejsze warunki i wsparcie wtedy, gdy nie wszystko pójdzie po naszej myśli.

Korzyści z polisy turystycznej


Wakacje to najlepszy czas na regenerację sił i zawsze są planowane po to, by sprawić sobie radość. Jednak czasem nie wszystkie wydarzenia idą zgodnie z naszymi zamiarami. Wypadki czy inne sytuacje mogą być szczególnie trudne z dala od miejsca zamieszkania. Niezależnie czy wyjeżdżamy daleko, czy blisko, samemu czy w grupie, ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę w razie problemów. Gwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz finansowanie transportu do kraju, w tym również medycznego. Jeśli poruszamy się własnym samochodem, polisa może objąć nie tylko wykroczenia drogowe, ale również np. spowodowanie kolizji. Dzięki pakietowi można się rozluźnić i czerpać radość z podróżowania ze świadomością, że mamy odpowiednią ochronę.

Od czego warto się ubezpieczyć podczas wyjazdu?


Styl spędzania wakacji oraz forma wybranych rozrywek różni się w zależności od preferencji. Można wybrać odpowiednią polisę, konsultując się z profesjonalnym ubezpieczycielem, np. z biurem Wiesława Wojciechowska Ubezpieczenia. Przygotowana umowa będzie obejmować pakiet, dopasowany do przewidzianego ryzyka. Im bardziej aktywnie zamierzamy spędzić wolny czas, tym bardziej polisa powinna objąć różne wypadki. Jeśli będzie to sport z dużym prawdopodobieństwem urazu, warto uwzględnić to w umowie ubezpieczeniowej. Na terenie Europy chroni nas karta, w ramach której gwarantuje się częściowe pokrycie kosztów leczenia. Opuszczając nasz kontynent, tracimy ten przywilej, więc będzie konieczna polisa z wyższą suma gwarantowaną lub nawet bez limitu, w przypadku podróżowania do krajów, gdzie koszt leczenia jest najwyższy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas