Artykuł sponsorowany Korzyści z ubezpieczenia mienia firmy

Korzyści z ubezpieczenia mienia firmy

Każdy biznes działa nie tylko dzięki pracy specjalistów, ale także posiadanego mienia. Nieruchomości, pojazdy, sprzęt komputerowy i wiele innych tego typu przedmiotów umożliwia realizację planu biznesowego, jej zysk oraz rozwój. Co w przypadku, gdy dojdzie do pożaru, powodzi lub kradzieży? Dowiedz się, dlaczego warto posiadać ubezpieczenie mienia firmy, a także co konkretnie powinno ono zawierać.

Ubezpieczenie mienia firmy – co zawiera?

Warto pamiętać, że w zależności od ubezpieczyciela, każdy właściciel firmy może zawrzeć umowę na nieco innych warunkach i tym samym, obejmującą inne przedmioty firmowe. Dlatego też należy pamiętać, aby przed jej podpisaniem dowiedzieć się konkretnie, co obejmuje ubezpieczenie mienia firmy. Aby nie było przy tym przykrych niespodzianek i jednak doszło do ew. wypłaty odszkodowania, należy sprawdzić, czy ubezpieczenie dotyczy wszystkich ryzyk czy jest to ubezpieczenie od ryzyk nazwanych (ochroną objęte są tylko zdarzenia uwzględnione w OWU tj. Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).      

Wśród firm dostępnych na rynku, najczęściej ubezpieczenie mienia obejmuje: nieruchomości, pojazdy (flotę), maszyny i narzędzia pracy, środki obrotowe, rzeczy najmowane, mienie w transporcie, nakłady inwestycyjne itp. – podkreśla specjalista z firmy Ubezpieczenia Jabłoński z Warszawy.

Zazwyczaj, ubezpieczyciel umożliwia dowolną konfigurację wybranych przedmiotów ubezpieczenia, przez co każdy właściciel może je dopasować idealnie do siebie i potrzeb firmy. Ponadto, najczęściej oprócz ubezpieczenia mienia, właściciele decydują się także na OC działalności gospodarczej oraz ubezpieczenie pracownika.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie mienia firmy?

Ubezpieczenie mienia to świetne rozwiązanie dla firm, gdyż dzięki niemu można skutecznie zabezpieczyć się od wielu zdarzeń losowych. Warto podkreślić, że ubezpieczyciele zazwyczaj oferują zwrot pieniędzy lub kosztów poniesionych w wyniku szkód spowodowanych działaniem sił natury i tym samym zakres ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe m.in. w wyniku pożaru, huraganu, gradu, powodzi, deszczu, wybuchu, dymu itp. Dodatkowo, jeśli umowa to uwzględnia, właściciel jest ubezpieczony również od szkód wywołanych zdarzeniami technicznymi, niewłaściwą obsługą sprzętu, uszkodzeniami spowodowanymi przez osoby trzecie, kradzieży, włamań, zaniedbania itp. Dzięki temu w krótkim czasie następuje wypłata odszkodowania i tym samym nie zostaje przerwana praca firmy, co z kolei mogłoby spowodować duże straty. Należy podkreślić, że w wielu przypadkach ubezpieczenie mienia firmy chroni ją przed bankructwem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter