Artykuł sponsorowany Zdywersyfikowany świat czytników kodów kreskowych

Zdywersyfikowany świat czytników kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych są niezbędne w punktach sprzedaży czy magazynach. Pozwalają one na szybki odczyt ceny oraz innych informacji dotyczących danego produktu. Tego typu urządzenia cechuje  duża niezawodność, a dzięki zróżnicowaniu modeli bez trudu dobierzemy sprzęt szyty na miarę naszych potrzeb. Co jeszcze należy o czytnikach? Zapraszamy do lektury.

Solidne produkty od sprawdzonego dostawcy

Czytniki kodów kreskowych umożliwiają błyskawiczny odczyt informacji o towarze, a także przesłanie ich wprost do dedykowanego systemu. Bez dwóch są to niezastąpione urządzenia w branżach związanych z handlem i magazynowaniem. Zakres ich zastosowania jest jednak szerszy, niż można przypuszczać. Skanery kodów kreskowych spotykamy bowiem również w bibliotekach bądź punktach medycznych, gdzie mają za zadanie sprawną identyfikację pacjentów oraz personelu.

Jeśli pragniemy nabyć wysokiej jakości skanery diodowe lub laserowe od czołowych producentów, szczególnie warto zainteresować się z ofertą przedsiębiorstwa EL-VIA. Powstała w 2000 r. firma prowadzi również sprzedaż kas i drukarek fiskalnych, wag elektronicznych, kolektorów danych czy specjalistycznego oprogramowania wspierającego realizację procesów sprzedażowych. Doświadczony personel powyższego podmiotu zawsze służy klientom profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru sprzętu, a także jego montażu.

Podstawowe rodzaje czytników kodów kreskowych

To jaki model czytnika będzie najbardziej użyteczny, zależy ściśle od charakteru prowadzonej działalności. W sieciach handlowych o dużym natężeniu ruchu prym wiodą skanery przeznaczone do zabudowy w ladach kasowych. Topowe czytniki tego typu dzięki przemyślanemu układowi optycznemu bez trudu odczytują nawet kody słabej jakości, a klienci nie muszą ustawiać towaru pod określonym kątem. W mniejszych punktach sprzedażowych, chociażby kioskach, dużym uznaniem cieszą się  wygodne skanery ręczne. Umieszczane są one zwykle na specjalnej podstawce pozwalającej też na pracę w trybie prezentacyjnym. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią roboczą, warto rozważyć czytniki stacjonarne, które wyróżniają się zwartą  konstrukcją.  Nie stwarzają one większych problemów z przystosowaniem do stanowiska pracy, a to ze względu na ruchomość ich kluczowych komponentów. W środowisku magazynowym doskonale sprawują się z kolei skanery oparte na technologii Bluetooth. Bezprzewodowy system sprawia, że czytniki działają doskonale nawet wiele metrów od bazy, a dzięki pojemnym akumulatorom mogą pracować bez przerwy do czterdziestu godzin.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas