Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

W marketach coraz częściej można spotkać się z ofertą ubezpieczeń na zakupiony sprzęt RTV i AGD. Taką polisę można wykupić również samemu. Nierzadko kwoty tego typu ubezpieczeń okazują się wysokie. Ponadto nie dość, że opłaca się spore składki, to potem nastąpić może odmowa wypłaty odszkodowania, bo np. umowa nie obejmuje danego typu uszkodzenia. Dlatego warto wiedzieć, jakie ubezpieczenie wybrać, aby mieć pewność, że się na nim nie straci.

Czytanie drobnych druczków

Klienci często zapominają o czytaniu umów. To poważny błąd. Zwłaszcza decydując się na zakup ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w markecie, na które często sklep nakłada bardzo duże prowizje. Kwota polisy staje się wtedy w gruncie rzeczy niewielka, więc pojawia się tym więcej kruczków, aby uniknąć wypłacania odszkodowań. Sami sprzedawcy często nie wiedzą, jakie postanowienia zawiera umowa i wprowadzają klienta w błąd, mówiąc, że działa ona w każdej sytuacji. A przecież im wyższa wartość sprzętu, tym większe są także koszty polisy, która może zawieść.

Częstym zapewnieniem jest wymiana sprzętu na nowy, jeśli nie będzie możliwa naprawa. Osoby zajmujące się sprzedażą urządzeń RTV i AGD zapominają jednak, aby dodać, że zwykle wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Warto zwrócić uwagę na to, czy polisa obejmuje kradzież. Może w przypadku lodówki czy pralki nie jest to aż tak istotne, jednak aparat czy telefon zdecydowanie powinny zawierać taką opcję. Niekiedy, nawet pomimo faktu, iż sprzęt jest ubezpieczony od kradzieży, to musi się ona odbyć na specjalnych warunkach. Ciężko udowodnić zajście takiej sytuacji. Właśnie dlatego ubezpieczyciele zaznaczają czasem, że odszkodowanie wypłacą wyłącznie, jeśli do kradzieży doszło np. z użyciem przemocy fizycznej.

Ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych

Już wiadomo, na co powinno się uważać. Ale w takim razie, jakie podpunkty umowa z ubezpieczycielem powinna zawierać? Przede wszystkim odszkodowanie powinno obejmować uszkodzenia w wyniku niewłaściwego korzystania i przypadkowych uszkodzeń z tym związanych. Oczywistym faktem jest, że wszelkie usterki sprzętu spowodowane wadliwą konstrukcją muszą być objęte polisą. Firma Prestige wskazuje również na działanie czynników zewnętrznych, jak np. para wodna czy dym, które także mogą uszkodzić sprzęt. Niewiele osób ma tego świadomość, ale ubezpieczenie może dotyczyć nawet akcji ratunkowej, która odbyłaby się w budynku z elektronicznymi urządzeniami stacjonarnymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas