Materiał Partnera W jaką chemię do elektroniki warto inwestować?

W jaką chemię do elektroniki warto inwestować?

Na co dzień stosujemy wiele urządzeń elektronicznych: akumulatory, przetwornice, ładowarki, które wymagają odpowiedniego traktowania i pielęgnacji. Do czyszczenia, lutowania czy innej obróbki często wykorzystuje się chemię, która ma ułatwić i zabezpieczyć wykonywanie określonych czynności. W jakie produkty warto inwestować? Co może się przydać w przydomowym i specjalistycznym warsztacie?

Lakiery elektroizolacyjne

Firmy serwisujące urządzenia elektroniczne, jak na przykład VIGGEN Jan Pacocha, udostępniają klientom również wszystkie środki i akcesoria niezbędne w ich pielęgnacji, czyszczeniu i izolacji. Produkt, który może przydać się zarówno w domowym, jak i specjalistycznym warsztacie to lakier elektroizolacyjny. Znajdują zastosowanie przy silnikach elektrycznych, transformatorach i innych elementach elektronicznych, które wymagają specjalistycznej impregnacji.

Lakiery takie występują w wielu kolorach, suszone w specjalistycznych piecach lub po prostu w temperaturze pokojowej. Posiadają niezbędne certyfikaty, dzięki czemu można stosować szybko i wygodnie elektro-emalię, lakier szybkoschnący, wodny, w sprayu: lakier nawierzchniowy, środek czyszczący, do spryskiwania form. Pozwalają uzyskać różne efekty i cechują się dużą wytrzymałością.

Preparaty do lutowania

Drobne naprawy w domu lub profesjonalnym warsztacie wymagają bardzo często lutowania, które będzie efektywne, jeśli zastosuje się niezbędne preparaty. Warto zaopatrzyć się na przykład w:

  • topnik,

  • pasta do lutowania,

  • tłuszcz lutowniczy,

  • wodę lutowniczą,

  • kwas lutowniczy.

Topnik w formie żelu nanosić można za pomocą szablonu czy strzykawki, jest bardzo wygodny w użyciu. Woda sprawdzi się do łączenia cynku lub ocynkowanych blach np. rynien i pokryć dachowych. Pasta polecana jest do lutowania części z niklu, srebra i miedzi. Z kolei tłuszcz lutowniczy poza pracą z elementami ocynkowanymi, umożliwia ich pobielenie oraz wykorzystanie cyny w drutach. Odpowiednie akcesoria przyśpieszą prowadzone prace.


Opracowanie:

VIGGEN JAN PACOCHA

Piastów , al. Wojska Polskiego 13 lok. 49

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas