Materiał Partnera
O czym pamiętać przy wyborze nowej drukarki?

O czym pamiętać przy wyborze nowej drukarki?

Zakup sprzętu elektronicznego wymaga dobrego przemyślenia. Ma on nam przecież służyć długo i bez problemów. Zanim więc podejmiemy decyzję, musimy zastanowić się, czego rzeczywiście potrzebujemy oraz jakie rozwiązania oferują nam sprzedawcy. Inne urządzenie bowiem sprawdzi się w domu, a inne w biurze. Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Gdzie kupować drukarkę?

Ważnym aspektem kupowania jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego jest to, gdzie dokonujemy zakupu. Powinna to być firma oferująca nie tylko wysokiej jakości urządzenia, ale też zatrudniająca wykwalifikowaną obsługę. Nie mamy obowiązku znać się na wszystkim, w tym też na technicznych parametrach drukarek, kserokopiarek lub urządzeń wielofunkcyjnych – wystarczy, że znamy swoje oczekiwania, a z resztą pomoże nam doświadczony sprzedawca.

Profesjonalne doradztwo oferuje swoim klientom firma Profixer Serwis. Zajmuje się ona sprzedażą drukarek i kserokopiarek, ich wynajmem oraz serwisowaniem.  Przez dziesięć lat działalności zdążyła ona doskonale poznać nie rynek zarówno pod względem ofert producentów, jak i oczekiwań konsumentów.

Musimy zwrócić uwagę na formalne kwestie zakupu drukarki, takie jak gwarancja oraz opieka serwisowa. Zapoznanie się z tymi szczegółami zaoszczędzi nam problemów w przypadku ewentualnej awarii urządzenia.

Jak kupować drukarkę?

W przypadku zakupu drukarek rozważyć musimy przede wszystkim jej rodzaj. Do najpopularniejszych należą dwa: atramentowa i laserowa. O wiele rzadziej spotykana jest technologia żelowa, która oferuje oszczędność i wyrazistość druku, ale wiąże się z wysoką ceną sprzętu. W warunkach domowych, gdzie nasze potrzeby ograniczają się do drukowania tekstu czy kolorowych dokumentów sprawdzi się drukarka atramentowa. Natomiast w biurze liczy się wydajność i koszty eksploatacji. Dlatego w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie drukarka laserowa, szczególnie jeśli drukowane będą głównie czarno-białe dokumenty.

Musimy wziąć też pod uwagę wydajność urządzenia, czyli liczbę wydruków na minutę. Powinna ona być proporcjonalna do częstotliwości oraz ilości drukowania przez nas materiałów. Jeśli jest to sporadyczne, wystarczająca będzie szybkość 4-10 stron na minutę, ale jeśli drukujemy wiele, wybierzmy raczej model o szybkości powyżej 40 stron na minutę.

Znaczenie może mieć też gramatura papieru – jeśli będziemy drukować na innym zwykły papier biurowy. Każda drukarka ma w swojej specyfikacji określoną gramaturę papieru, na jakiej może drukować. Tym, co wpływa na funkcjonalność drukarki, jest port USB. Warto wiec kupić sprzęt, który jest w niego wyposażony. Natomiast komfort użytkowania podniesie intuicyjny panel sterowania.

Opracowanie:

Profixer Serwis

Stalowa Wola , Poniatowskiego 19A

Podziel się