Materiał Partnera Najczęstsze awarie pralek

Najczęstsze awarie pralek

Pralka znajduje się w każdym domu. Nikt nie wyobraża sobie bez niej życia, chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu pranie ręczne było codziennością. Niestety pomimo wkroczenia technologii na nowy poziom, żadna pralka nie jest niezawodna i często występują awarie. Jak każde urządzenie elektryczne, także i pralka ma swoją żywotność. Dowiedz się, jakie są najczęstsze awarie pralek.

Uszkodzenie mechaniczne

Łożyska psują się najczęściej. Jest to spowodowane nadmierną twardością wody w naszych domach. Zużywające się łożyska z kolei wpływają na uszkodzenia bębna, dlatego warto o nie dbać. Nie bez powodu jest również podawana pojemność pralki przez producenta. Wpychanie brudnych ubrań na siłę często doprowadza do mechanicznego uszkodzenia bębna piorącego. Tak naprawdę każdy cykl, w czasie którego nasza pralka musi poradzić sobie z większą, niż zalecana ilością prania, negatywnie wpływa na jej żywotność. Jeśli bęben w naszej pralce przestał się obracać, powinniśmy zwrócić uwagę na pasek klinowy. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Dariusz Żółtaszek Naprawa pralek lodówek zamrażarek, która w swojej ofercie posiada m.in. naprawę pralek. Warto zgłosić się z zepsutą pralką do odpowiedniej firmy, która zna się na rzeczy.

Uszkodzenia zewnętrzne

Najczęstszym objawem uszkodzenia naszej pralki, który nie zachodzi wewnątrz, jest wyciek wody. Należy wówczas sprawdzić, czy wąż doprowadzający wodę do pralki jest wciąż szczelny oraz czy zawór jest dokręcony. Jeśli jedno i drugie jest w porządku, prawdopodobnie problem tkwi w uszkodzonej pompie wody. Może pojawić się także problem przeciwny. Wówczas pralka nie będzie pobierała wody. W takiej sytuacji również należy zacząć od sprawdzenia przewodu.

Uszkodzenia elektroniczne

Zdecydowanie najbardziej skomplikowane są uszkodzenia związane z elektroniczną stroną naszej pralki. Uszkodzeniu bowiem może ulec wszystko - grzałka, elektrozawór czy programator. Każda z tych awarii wymaga interwencji specjalisty i wymiany uszkodzonej części bądź naprawy. Jeśli pralka nie reaguje na programowe polecenia bądź też pomija niektóre etapy cyklu prania, to oznacza, że programator jest tego przyczyną. Jeśli w trakcie prania robi się zwarcie lub też pralka wyrzuca bezpieczniki, konieczny będzie przegląd grzałki. Dokonuje się go za pomocą omomierza. Elektrozawór daje o sobie znać wtedy, gdy pralka nie pobiera wody. Z awarią pralki warto spróbować się zmierzyć, jednak jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, powinniśmy zadzwonić po specjalistę który będzie wiedział, jak się za to zabrać.

Opracowanie:

Naprawa Pralek Lodówek Zamrażarek Dariusz Żółtaszek

Wrocław , Kunickiego 32

  • tel. 607 118 424

Podziel się