Materiał Partnera Kominki elektryczne - czy warto zamontować?

Kominki elektryczne - czy warto zamontować?

Wiele osób uważa, że posiadanie kominku w domu to nie tylko sposób na ogrzewanie, ale przede wszystkim sposób na to, aby stworzyć w domu przyjemną atmosferę. Żywy ogień, trzaskające polana, możliwość wspólnego odprężenia się przy kominku - wizja jest kusząca. Niestety, ale to także sporo obowiązków i zanieczyszczenie środowiska. Dlatego coraz więcej osób wybiera kominki elektryczne. 

Jak działa kominek elektryczny?

O działaniu kominków elektrycznych opowiedział nam ekspert firmy Kaspel, Krzysztof Szleper. Wygląd kominka elektrycznego musi jak najbardziej imitować wygląd tradycyjnego kominka opalanego drewnem, tylko że bez drewna, popiołu i konieczności rozpalania! Kominki elektryczny działa na prąd, tworzy iluzję palącego się ognia, która wygląda bardzo przekonująco. Wkłady do kominka elektrycznego trudno rozróżnić na pierwszy rzut oka, ponieważ producenci oferują realistycznie wyglądające wkłady 3D. Co więcej, dużo kominków elektrycznych wyposażonych jest w syntezator dźwięku, który imituje dźwięk palącego się drewna! 

Montaż kominka elektrycznego jest bardzo prosty, a kominek przy tym wygląda realistycznie i daje prawdziwe ciepło, wystarczy go włączyć i gotowe!

Zalety i wady kominka elektrycznego

Wkład kominkowy elektryczny to doskonały wybór, a sam kominek elektryczny ma wiele zalet. Najważniejsze plusy tego rozwiązania, to:

  • Można go zamontować w boku - kominek elektryczny jest wolnostojący, nie wymaga kominów ani wentylacji. Działa na zasadzie przenośnego grzejnika elektrycznego, z tym, że imituje też wygląd palącego się drewna. 
  • Nie wymaga remontu - jeśli chcesz w domu zamontować tradycyjny kominek,. czy kominek gazowy, to i tak potrzebujesz sporego remontu. Trzeba podłączyć go do komina, więc pojawiają się pewne ograniczenia co do tego, gdzie może się znajdować. Przy kominku elektrycznym wystarczy przyłączyć go do prądu. 
  • Tani w utrzymaniu - ogrzewanie elektryczne nie jest drogie, a sam kominek nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, takich jak na przykład konieczność zakupu drewna. 
  • Obsługa ogranicza się do włączenia - minimalna obsługa ogranicza się do włączenia kominka i można cieszyć się jego ciepłem! 

Kominek elektryczny ma także wadę, jest nią konieczność montażu obok gniazdka. Żeby działać, potrzebuje on prądu, gniazdko musi się więc znajdować gdzieś obom niego, aby podłączenie było komfortowe. Do tego, jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, kominek nie będzie działać. Przerwy zdarzają się jednak na tyle rzadko, że nie jest to poważnym problemem i mimo wszystko warto rozważyć opcję jego montażu. 

Opracowanie:

Kaspel Krzysztof Szleper

Kłobuck , Wieluńska 50

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas