Materiał Partnera Czym kierować się przy kupnie hulajnogi elektrycznej dla dorosłych?

Czym kierować się przy kupnie hulajnogi elektrycznej dla dorosłych?

Hulajnoga elektryczna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Użytkownicy korzystają z miejskich wypożyczalni, a coraz częściej decydują się także na zakup własnego sprzętu. Podpowiadamy, czym się kierować przy kupnie hulajnogi elektrycznej dla dorosłych.

Hulajnogi elektryczne na ulicach polskich miast pojawiły się stosunkowo niedawno, jednak niemal od razu zdobyły duże grono zwolenników. I nie ma się temu co dziwić, ponieważ jest to wspaniały środek transportu, który zyskuje dużą przewagę nad innymi sposobami przemieszczania się. Jest to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji, które posiada liczne zalety. Z pewnością wśród nich należy wymienić szybkość przemieszczania się po zakorkowanych miastach, niezwykle niskie koszty eksploatacji, dbałość o środowisko naturalne, a także dużą przyjemność jazdy. Urządzenia występują zarówno w wersji dla dzieci, jak i dla dorosłych. Co więcej na rynku dostępne są hulajnogi rekreacyjne i wyczynowe. 

Jak twierdzi sprzedawca hulajnóg elektrycznych ze sklepu Amperi, hulajnogi rekreacyjne pomagają dotrzeć do pracy, a także wybrać się na spokojną wycieczkę po parkowych alejkach. Nie oznacza to jednak, że hulajnogi są nieodstępne dla miłośników mocnych wrażeń. Te w wariancie off-roadowym pozwolą przemierzać bardzie wymagający teren. W związku z dużą różnorodnością, przed zakupem warto dokładnie określić swoje potrzeby. Niewiele osób zdaje sobie także sprawę, że niektóre sklepy umożliwiają personalizację sprzętu, dzięki czemu jego wygląd można w pełni dostosować do swoich upodobań.

Dorosły użytkownik hulajnogi podczas zakupu powinien zwrócić uwagę na kilka parametrów, wśród których z pewnością należy wymienić moc silnika, maksymalną prędkość, dopuszczalne obciążenie, a także pojemność akumulatora

Moc silnika decyduje o tym, w jaki sposób hulajnoga będzie sobie radziła z przemierzaniem terenu i jest szczególnie istotna jeśli jest on wymagający. Standardowe hulajnogi wyposażone są najczęściej w silnik o mocy 350 W, natomiast te mocniejsze mogą posiadać nawet dwa silniki o mocy 500 W. Gwarantuje to znacznie dłuższy czas jazdy, a przede wszystkim łatwiejsze pokonywanie trudniejszych tras, tym bardziej, że modele te najczęściej charakteryzują się również wzmocnioną konstrukcją. Bardzo często posiadają również podwyższone parametry wodoszczelności określone symbolem IP. Najczęściej posiadają klasę IP65, co umożliwia im jazdę w deszczu, są jednak i takie, które bez problemu przetrwają zanurzenie w głębszych kałużach, o czym świadczy IP68. Osoba dorosła powinna się zetem zdecydować na taką moc silnika, która uwzględni rodzaj pokonywanych tras, warto ją również dostosować do swojej wagi.

Maksymalna prędkość to parametr określający, z jaką maksymalną szybkością będzie można jeździć hulajnogą. W przypadku osób dorosłych warto zdecydować się na sprzęt, który może osiągać prędkość do 45 km/h, pozwoli to bowiem znacznie szybciej dotrzeć do celu.

Dopuszczalne obciążenie jest również niezwykle istotną kwestią w przypadku kupna hulajnogi dla osoby dorosłej. Sprzęt z pewnością warto dobrać do swojej wagi, umożliwi to bowiem komfortową jazdę. Osoby lekkiej budowy mogą mieć problem z manewrowaniem ciężkim urządzeniem, tym bardziej, że niekiedy trzeba go wnieść np. do środków komunikacji miejskiej. Z kolei ktoś o słusznej posturze powinien zdecydować się na hulajnogę znoszącą większe obciążenia, nie będzie ona miała bowiem problemu z dynamiką jazdy i poruszaniem się, szczególnie w wymagającym terenie.

Pojemność akumulatora to ostatnia niezwykle ważna cecha hulajnogi elektrycznej. Im większa moc baterii, tym dłużej będziemy się cieszyć jazdą na jednym ładowaniu. Przy kupnie warto zatem określić, jaką trasę przyjdzie nam codziennie pokonywać, aby mieć pewność, że hulajnoga bez problemu sobie z nią poradzi i nie będziemy mieli nieplanowanych przestojów.

Podsumowując, prze zakupie hulajnogi elektrycznej dla osoby dorosłej, trzeba uwzględnić jej moc, prędkość, dopuszczalne obciążenia, a także moc akumulatora. Dostosowanie urządzenie do swoich potrzeb sprawi, że będziemy mogli w pełni korzystać z uroków jazdy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas