Materiał Partnera Jakie są najczęstsze awarie w pralkach?

Jakie są najczęstsze awarie w pralkach?

Pralka jest urządzeniem, które znajdziemy w każdym domu, ponieważ dzięki niej możemy w bardzo prosty i stosunkowo szybki sposób wyprać nasze ubrania, ręczniki czy chociażby pościel. Niestety tego rodzaju urządzenia mają to do siebie, że istnieje ryzyko wystąpienia w nich jakiejś usterki. Warto przyjrzeć się zatem im bliżej. Oto, jakie są możliwe awarie w pralkach.

Brudne ubrania po praniu

Kiedy zaraz po zakończeniu prania wyciągamy z pralki ubrania zabrudzone smarem bądź innymi tego typu rzeczami to znak, że mogło dojść do uszkodzenia uszczelek bądź łożysk znajdujących się przy bębnie, przez co dostaje się tam woda i przenosi do wnętrza bębna zabrudzenia.

Nieprzyjemny zapach

Kolejną oznaką, że doszło do jakiejś usterki w pralce jest wydobywający się z wnętrza bębna nieprzyjemny zapach, który także przesiąka często nasze ubrania w trakcie prania mimo użycia pachnącego proszku i płynu do płukania. Powodem tego jest najczęściej zapchany filtr, który spowodować może również wylewanie się wody z pralki.

Głośne działanie pralki

Kiedy podczas prania nasza pralka działa dużo głośniej niż zazwyczaj to znak, że zużyły się w niej łożyska bębna i należy je wymienić w serwisie. Innym czynnikiem mogącym mieć wpływ na głośniejsze niż zwykle działanie pralki mogą mieć obluzowane śruby bądź złe wypoziomowanie tego urządzenia.

Bęben nie pracuje tak jak powinien

W momencie gdy zauważymy, że wszystkie elementy pralki takie, jak chociażby silnik pracują, a bęben pralki nie obraca się, to powodem takiej usterki może być najczęściej uszkodzenie bądź opadnięcie paska klinowego bądź też dostanie się pod bęben jakiegoś nieprzewidzianego elementu takiego, jak na przykład spinka bądź gumka do włosów, przez co bęben jest zblokowany.

Uszkodzony programator

Jest to kolejna bardzo częsta usterka w różnego rodzaju pralkach, przez którą nasze urządzenie może się zacinać bądź w ogóle nie reagować na polecenia, które ustawiamy na programatorze.

Problem z wodą

W momencie gdy nasza pralka ma problem z pobieraniem wody, to oczywisty znak, że albo przez przypadek nie odkręciliśmy zaworu z wodą albo uszkodzeniu uległ elektrozawór odpowiedzialny właśnie za tę czynność, przez co musimy wołać serwis.

Jak znaleźć dobry serwis AGD?

Różnego rodzaju serwisy sprzętu AGD wyrastają praktycznie jak grzyby po deszczu, jednak jeśli chcemy, aby jakakolwiek usterka w naszej pralce została naprawdę fachowo i solidnie naprawiona, to warto zwrócić się do serwisu takiego jak Mat-Agd, którego pracownicy specjalizują się nie tylko w różnego rodzaju naprawach pralek ale także innych sprzętów AGD.

Opracowanie:

Mat-Agd Mateusz Abramowski

Nowy Tomyśl , Konopnickiej 75

  • tel. 665 749 920

Podziel się