Materiał Partnera Co najczęściej psuje się w pralce?

Co najczęściej psuje się w pralce?

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez pralki w domu. Jedną, dwie rzeczy można wyprać ręcznie, ale ubrania całej rodziny? To byłoby nie lada wyzwanie. Dlatego dziś każdy z nas ma w swojej łazience czy kuchni pralkę, które z roku na rok wydają się coraz bardziej skomplikowane i skomputeryzowane. Niestety jak każdy sprzęt czasami się psują. A co najczęściej psuje się w naszej pralce i z czym miewamy problemy?

Cały problem polega na tym, że pralka psuje się najczęściej wtedy, kiedy właśnie pierzemy. Niezależnie czy chodzi o problem z otwarciem drzwiczek, wyłączeniem/włączeniem urządzenia czy wylaniem wody w łazience potrzebny nam specjalista i dobry serwis napraw artykułów gospodarstwa domowego. AGD Serwis Grzegorza Krawczyka oferuje usługi naprawy pralek, zmywarek, kuchenek, piekarników elektrycznych, płyt ceramicznych i indukcyjnych na terenie Wrocławia. Zachęcamy do kontaktu!

Najczęstsze powody awarii w pralkach

Wielu klientów zgłasza się do nas z problemem nadmiernego hałasu przy pracy pralki. Zazwyczaj spowodowane jest to poluzowaniem się śrub, które trzymają bęben na swoim miejscu. Jeśli ich dokręcenie nie pomaga, być może pralka wymaga wypoziomowania. Złe poziomowanie może być też przyczyną „skakania” pralki po łazience. W przypadku, gdy hałas się utrzymuje powodem mogą być łożyska lub amortyzatory, które będzie trzeba wymienić. Niestety zdarza się i tak, że po praniu wyjmujemy pobrudzone smarem ubrania. Wtedy jest to wyraźny sygnał, że problemem są łożyska, których awarie powodowane są najczęściej dostaniem się do nich wody. Natomiast, gdy bęben pralki się nie obraca może to świadczyć o uszkodzeniu paska klinowego pralki. Czasami wystarczy go uregulować.

A co gdy pralka wylewa wodę?

Bardzo duża część zgłoszeń awarii pralek dotyczy problemów z wylewaniem wody. Wyciek z pralki może skutecznie uprzykrzyć nam życie i wywołać problemy sąsiedzkie. Zalanie mieszkania może być spowodowane uszkodzeniem silnika, które wymaga już poważniejszej naprawy. Warto pamiętać, że AGD Serwis ma w swojej ofercie również naprawy warsztatowe. Najczęściej jednak przyczyny takiego stanu rzeczy są o wiele bardziej prozaiczne. Bardzo często wystarczy wyczyścić filtr pralki, w którym możemy znaleźć monety, guziki, drobne przedmioty, których zapomnieliśmy wyjąć z kieszeni przed praniem. Dodatkowo tworzą się tu także złogi kamienia (w większości domów mamy jednak twardą wodę), nierozpuszczonych środków piorących, włosów, psiej czy kociej sierści, które blokują obieg wody w pralce. Filtr to jeden z elementów, o którego długowieczność możemy zadbać sami i warto go regularnie czyścić! Czasami wystarczy też sprawdzić stan pompy, która również może być powodem wylewającej pralki.

Podziel się