Materiał Partnera Jak wybrać dobry serwis urządzeń AGD do urządzeń domowych?

Jak wybrać dobry serwis urządzeń AGD do urządzeń domowych?

Urządzenia AGD obecne w każdym domu wymagają serwisowania. Chodzi o ich podłączenie po zakupie, powtórne przyłączenie w wyniku remontu pomieszczeń, przeglądy okresowe czy naprawy drobne i duże. Czynności tych nie należy zaniedbywać, gdyż zakup kolejnego sprzętu to spory wydatek, a przecież to, co już mamy, często da się uratować. Na co zwrócić uwagę wybierając serwis AGD?

Często słysząc o naprawach i serwisie AGD zadajemy sobie pytanie, o sens i ekonomię takich napraw? Dbając o minimalizowanie generowania elektrośmieci, a także ze względów ekonomicznych naprawy zepsutego sprzętu AGD są jak najbardziej wskazane i wytłumaczalne.

Nie generuj elektrośmieci, naprawiaj zepsuty sprzęt AGD

Mimo zaawansowania technologicznego, profesjonalne naprawy uszkodzonych sprzętów AGD nie są wysokie. Poza finansową korzyścią należy pamiętać o wspomnianym aspekcie ekologicznym. Jesteśmy społeczeństwem konsumenckim i niszczymy nieświadomie środowisko wokół nas, poprzez impulsowe, modowe poddawanie się fali zakupom nowych sprzętów AGD i RTV. Przykładem firmy, która profesjonalnie zajmuje się serwisem i naprawą AGD, jest firma Zakład Usługowy AGD – Kraków.

Podstawowa sprawa przy naprawie urządzeń AGD to wybór firmy serwisowej

Decydując się na naprawę sprzętu AGD, należy postawić na wieloletnie doświadczenie i zaufanie wobec firmy serwisującej AGD. Warto wybierać firmy, nie tylko istniejące na rynku wiele lat, z bogatym, ale również ciszące się dobrymi opiniami wśród klientów. Każdy serwis AGD powinien podchodzić do naprawy poważnie, a do klienta przyjaźnie.

Podstawowa diagnostyka powinna być bezpłatna. Od profesjonalizmu pracowników będzie zależała trafność diagnozy i właściwe rozeznanie w możliwościach i kosztach naprawy. Firma świadcząca usługi naprawy AGD na wysokim poziomi zadba, aby do każdej usługi dołączyć szczegółowy zakres wykonanych prac.

Oczywiście poza specyfikacją otrzymamy też paragon i fakturę, jako podstawę do  skorzystania z gwarancji za wykonaną usługę i wymienione części. Warto wiedzieć, że gwarancja przysługuje nam bez względu na to, czy wymieniane komponenty były nowe, czy używane – urządzenie powinno działać poprawnie.

Wybierając firmę serwisującą AGD, sprawdź, co z dojazdem do klienta?

Jednym z istotnych parametrów oferty firmy usługowej w tej branży powinien być dojazd do klienta. Urządzenia ciężkie, przyłączone na stałe do instalacji są bardzo kłopotliwe w przewożeniu. Należą do nich: pralki, lodówki, zmywarki czy klimatyzacje. Jeżeli jest to tylko możliwe, naprawa powinna odbyć się na miejscu u klienta, podobnie zresztą, jak diagnostyka ewentualnych uszkodzeń.

Opracowanie:

Zakład naprawy AGD

Kraków , Bronowicka 64

Podziel się