Materiał Partnera Jak skutecznie chronić ekran smartfona?

Jak skutecznie chronić ekran smartfona?

Niewiele osób nie posiada w obecnych czasach telefonu komórkowego, nie wspominając o tych z ekranem dotykowym. Coraz częściej nawet pokolenie seniorów przekonuje się do tego wynalazku techniki. Wyświetlacze smartfonów są niezwykle czułe na upadki. Pół biedy, jeśli telefon spadnie na miękkie podłoże. Problem powstaje, jeżeli urządzenie wyślizgnie nam się na chodnik lub kafelki. Wypadki się zdarzają, więc lepiej zawczasu się na nie przygotować.

Folia ochronna

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać po zakupie telefonu to zabezpieczenie ekranu. Nie tylko dlatego, że stanowi on integralną część obsługi urządzenia, ale także, aby folia lub szkło hartowane lepiej przylegały i spełniały swoją funkcję. Jedną z kilku opcji jest folia ochronna. To zdecydowanie najtańszy sposób, który chroni wyłącznie w razie otarć, drobnych zarysowań lub zabrudzeń. Jej montaż nie jest łatwy ze względu na pęcherzyki powietrza. Przy nieostrożnym założeniu folii na ekran, trudno jest je później usunąć. Niestety żywotność tego rozwiązania przy intensywnym użytkowaniu telefonu nie jest długa. Już po kilku miesiącach może zacząć pękać oraz matowieć, co utrudni widzenie treści na wyświetlaczu. Niemniej jednak dzięki swojej elastyczności, folia sprawdzi się jako ochrona przy ekranie z zagiętymi krawędziami.

Szkło hartowane

To droższy, ale zdecydowanie trwalszy środek, który zabezpieczy ekran także przed pęknięciem w razie upadku. O wiele mniej zużywa się podczas korzystania z telefonu. Nie wpływa również na jakość wyświetlanego obrazu oraz czułość dotyku pod warunkiem, że jest dobrej jakości od sprawdzonego producenta. Odpowiednie szkło do telefonu można wybrać w sklepie komputerowym i z akcesoriami gsm, na przykład w Duetkom w Kisielicach. Często również tego typu miejsca oferują usługę przyklejenia szkła na telefon, co gwarantuje komfortowe korzystanie z telefonu. Decydując się na ten rodzaj ochrony, należy zwrócić uwagę na współczynnik H, który określa twardość i odporność na uszkodzenia. Im wyższa wartość, tym większa skuteczność zabezpieczenia.

Ochronny pokrowiec

Warto po odpowiednim zabezpieczeniu samego wyświetlacza, dodatkowo wyposażyć się w etui na telefon, które zapobiegnie uszkodzeniu tyłu urządzenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje. Jednym z najpopularniejszych jest tak zwany case, czyli silikonowa nakładka na tylną ścianę i boki obudowy. Są one tanim rozwiązaniem, które występuje w przeróżnych wersjach kolorystycznych oraz stylistycznych. Można je wymieniać do woli w zależności od upodobań. Innym powszechnie stosowanym pokrowcem jest etui z klapką, które sprawdzi się u osób ceniących estetykę oraz elegancję. Klapka może mieć wbudowaną szybkę aktywną (umożliwia wykonywanie operacji bez otwierania futerału) lub nieaktywną (pozwala podejrzeć godzinę lub sprawdzić stan baterii, nowych wiadomości albo nieodebranych połączeń).

Podziel się