Artykuł sponsorowany Ekspres z młynkiem czy bez – który wybrać?

Ekspres z młynkiem czy bez – który wybrać?

Nic nie cieszy tak bardzo jak świeżo przygotowana kawa o poranku. Dla wielu osób, oprócz właściwości pobudzających, ważne są zarówno aromat, jak i smak. Dzięki posiadaniu własnego ekspresu można cieszyć się ulubionym napojem bez konieczności wychodzenia z domu. Jaki zatem model urządzenia wybrać, aby móc z przyjemnością pić kawę: ten z wbudowanym młynkiem czy bez niego?

Im krótszy proces zaparzania, tym lepiej

Aby wydobyć jak najlepszy smak kawy, należy zwrócić uwagę na proces jej zaparzania. Największe bogactwo aromatu uwalnia się tuż po zmieleniu ziaren. Zalewając je zaraz potem wodą pod odpowiednio dobranym ciśnieniem, uzyskujemy pożądany efekt. Zatem im krótszy jest przebieg tego procesu, tym lepiej dla doznań naszych kubków smakowych. Taki rezultat może nam zapewnić ciśnieniowy ekspres do kawy. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom urządzeń wyposażonych w młynek oraz tych, które go nie posiadają.

Ekspresy nieposiadające młynka

Robiąc kawę w takim ekspresie, musimy dosypywać kawę już zmieloną bądź zaopatrzyć się w osobne urządzenie do mielenia ziaren. W ten sposób możemy przygotować maksymalnie dwie filiżanki, po czym musimy usunąć fusy z kolby i oczyścić ją. Sam proces zaparzania jest bardzo prosty, każdy poradzi sobie z obsługą takiego urządzenia.  Napój z ekspresu wyposażonego w kolbę jest intensywniejszy i ma mocniejszy aromat, niż ten z ekspresu automatycznego. Kolejnym niewątpliwym plusem jest niska cena. Dzięki temu można cieszyć się dobrym smakiem kawy w domu, nie obciążając swojego budżetu. Jednakże urządzenie to wymaga czyszczenia po każdym użyciu.

Ekspresy z wbudowanym młynkiem

Miłośnicy kawy często wybierają ten typ ekspresu, zapewnia on bowiem niepowtarzalny smak oraz zapach świeżo zmielonych ziaren. Najważniejszy jest tu fakt szybkiego procesu rozdrabniania i zaparzania. Plusem również jest to, iż wszystko odbywa się automatycznie, gdy naciśniemy na urządzeniu wybrane funkcje. Fusy zbierają się w specjalnym zbiorniczku, który raz na jakiś czas należy opróżniać. Jak twierdzą specjaliści z Flint Espresso, takie ekspresy są droższe od tych bez młynka, jednak warto w nie zainwestować. Zamiast nabywać w kawiarni napój, który często ma dość wygórowaną cenę, można delektować się pyszną kawą w domowym zaciszu.

Który ekspres wybrać?

Podsumowując, jest wiele dostępnych urządzeń, dzięki którym możemy przygotować aromatyczny napój. Jeżeli zależy nam na szybkim przygotowywaniu wysokiej jakości kawy, wybierzmy ekspres ciśnieniowy z wbudowanym młynkiem. Dodatkowo  często dołączone jest do niego urządzenie do spieniania mleka, co pozwala na przygotowanie napoju z pianką. W przypadku ograniczonych możliwości budżetowych wybór ekspresu ciśnieniowego bez młynka będzie również korzystną opcją. Zapewni to delektowanie się pyszną kawą, która zachowa swoją moc i zapach. Urządzenie zajmie mniej miejsca, a jego obsługa nie powinna sprawić żadnego kłopotu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas