Artykuł sponsorowany Charakterystyka gazowo-indukcyjnych płyt grzewczych

Charakterystyka gazowo-indukcyjnych płyt grzewczych

W XXI wieku podczas wybierania elementów wykończenia kuchni ma się do wyboru wiele różnego rodzaju urządzeń AGD. Wśród nich znajduje się także sprzęt, który łączy w sobie możliwości innych urządzeń. Szczególnie duży wybór mamy w przypadku płyt grzewczych. Oprócz najbardziej tradycyjnych płyt gazowych  w sklepach dostępnych jest również wiele różnych rodzajów płyt elektrycznych, przede wszystkim płyty indukcyjne. Zarówno gazowe płyty grzewcze, jak i płyty indukcyjne mają swoje zalety, ale także i ograniczenia. Połączenie możliwości obu rodzajów płyt kuchennych dają płyty gazowo-indukcyjne. W artykule opisujemy najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Budowa płyty gazowo-indukcyjnej

Płyty gazowo-indukcyjne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zastosować w swoich kuchniach nowoczesne rozwiązania, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z tradycyjnych palników gazowych. Płyty gazowo-indukcyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają dwa źródła zasilania, czyli na energię elektryczną oraz na gaz ziemny z instalacji lub z wymiennej butli. Umieszczone są na nich też dwa rodzaje pól grzewczych. W zależności od modelu urządzenia, ilość pól indukcyjnych może być taka sama lub inna niż ilość pół gazowych,  

Jakie są największe zalety tego rodzaju urządzeń?

O przedstawienie nam najważniejszych zalet korzystania z płyt gazowo-indukcyjnych poprosiliśmy doradcę klientów ze sklepu Agdsmart.pl, w którym można kupić wiele rodzajów kuchennych urządzeń AGD klasy Premium:

Najważniejszą zaletą płyt kuchennych, na których są dostępne zarówno palniki gazowe, jak i palniki indukcyjne, jest ich funkcjonalność. Takie urządzenia pozwalają jednocześnie korzystać z możliwości gotowania bezpalnikowego i z wykorzystaniem płomieni na palnikach gazowych. To od kucharza zależy, jaki w danym momencie wybierze sposób gotowania czy smażenia. Urządzenia gazowo-indukcyjne są dostępne w wielu wariantach. Jeżeli woli się szybko gotować na indukcji, wtedy można wybrać płytę, w której jest więcej palników indukcyjnych. I w drugą stronę, jeżeli szczególnie docenia się smak potraw gotowanych na gazie, wówczas można wybrać płytę z większą ilością palników gazowych. Najchętniej wybierane są jednak urządzenia z taką samą ilością palników indukcyjnych i gazowych.

Dużą zaletą płyt gazowo-indukcyjnych jest też to, że w przypadku awarii prądu, nie traci się możliwości przygotowania posiłków. W tym przypadku możemy wykorzystać w gotowaniu palniki gazowe. Takie urządzenia AGD są dużo nowocześniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu niż zwykłe płyty gazowe. Sprzęt tej kategorii — Premium jest  produkowany przez najbardziej cenionych producentów kuchennego sprzętu AGD na rynku. Powinny być więc bardzo proste w obsłudze i zawierać dużo dodatkowych zabezpieczeń przed ulatnianiem się gazu.

Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując płytę gazowo-indukcyjną?

Pierwszym istotnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania płyty gazowo-indukcyjnej jest jak powiedzieliśmy powyżej ilość wybranych palników. To od klienta zależy ile byśmy chcieli mieć do dyspozycji palników gazowych, a ile palników elektrycznych. Podczas wybierania odpowiedniego modelu urządzenia koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary. Taki sprzęt, w zależności od ilości palników, może mieć bowiem różną szerokość. Musi być ona dobrze dobrana do wymiarów naszej zabudowy kuchennej.

Bardzo ważnym parametrem wyboru płyt gazowo-indukcyjnych jest też napięcie zasilania urządzenia. W większości tego typu sprzętu jest to 230 V i taki sprzęt powinno się wybrać. Funkcją, o której nie powinno się zapominać będzie też tzw. wskaźnik ciepła resztkowego. Pozwala on sprawdzić poziom nagrzania się sprzętu po zakończonej pracy. Będzie to miało znaczenia dla bezpieczeństwa stosowania urządzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas