Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera?

Blender cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w czasach, gdy zarówno gotowanie w domu jak i zdrowy styl życia stają się coraz bardziej popularne. Bo czy nie najbardziej będzie nam smakować modne ostatnio smoothie owocowo- warzywne własnej roboty? Oczywiście blender ma o wiele więcej funkcji. Jeśli planujesz jego zakup, to podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru.

Moc

Właściwie najważniejszym parametrem, któremu musimy się przyjrzeć przed kupnem blendera jest jego moc. Najlepszym wyborem będzie blender o jak największej możliwej mocy, ponieważ jest wtedy duża szansa, że posłuży nam wiele lat bez szwanku, bowiem im większa jego moc, tym dłuższy jego czas pracy bez przerwy. Moc ręcznego blendera waha się w granicach między 170 do 800 W, a z kolei kielichowego od 170 do 1500 W.


Noże i obroty

W blenderach mamy do czynienia z dwoma rodzajami noży:

  • dwuskrzydłowymi- najczęściej spotykany rodzaj noży w blenderach ręcznych
  • czteroskrzydłowymi- dają lepszy efekt rozdrobnienia niż dwuskrzydłowe
  • sześcioskrzydłowe- najczęściej spotykane w blenderach kielichowych. Dają jeszcze większy efekt rozdrobnienia niż czteroskrzydłowe noże.
    Jeśli zależy nam na różnego rodzaju rozdrobnieniu, to warto zainwestować w blender z wymiennymi ostrzami. Dodatkową zaletą jest ich łatwiejsze oczyszczanie, co pozwoli nam zaoszczędzić sobie sporo trudu i czasu. Ważna jest również prędkość wirowania noży czyli tzn. obroty. Im ich więcej, tym szybciej uzyskamy rozdrobnienie produktu.

Regulacja prędkości

Warto również zwrócić uwagę, czy dane urządzenie do blendowania posiada tak zwaną regulację prędkości, dzięki czemu będziemy w stanie sami zadecydować z jaką szybkością i intensywnością będziemy blendowali. Jeśli zależy nam na kruszeniu lodu lub innych trudnych do rozdrobnienia produktów, to warto zaopatrzyć się w urządzenie z funkcją turbo.

Hałas

Nikt z nas nie lubi pracować w hałasie. Powoduje to nie tylko ogólny dyskomfort, ale również problemy z koncentracją czy bóle głowy. Jeśli chcemy uniknąć zakupu hałaśliwego urządzenia, to nie wybierajmy tym bardziej blenderów o mniejszej mocy.

Estetyka

Oczywistym jest, że estetyka wykonania ma znaczenie. Każdy z nas chce, by dom lub mieszkanie było jak najładniejsze. W tym celu należy zadbać o każdy szczegół- również o estetykę sprzętu AGD, aby w kuchni miło nam się przebywało i gotowało. Lepiej nabyć więc urządzenie ze stali nierdzewnej niż z plastiku, który jest dużo bardziej podatny na uszkodzenia, a tym samym mniej funkcjonalny i estetyczny. Ogrmny wybór blenderów najwyższej jakości znajdą Państwo w Ka- Impex.

Opracowanie:

Ka-Impex Kamila Kwolek

Brzozów , Kościuszki 63

Podziel się